1

Téma: Vana na springer

Springery budou pomalu hotové tak začnu vany.Tady jsem zatím zjistil dva rozměry 90*30 a 120*30.alespoň se o nich diskutovalo.Tak prosím o další názory k jakému  se přiklonit popřípadě co kdo staví.Dík. smile

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Vana na springer

Mám téměř hotovou vanu délky 900, š. 300 a výšky 150. Délka dna asi 600 s navazujícím zešikmením.
Tělo je už natřené a "zašpiněné". Výtlak po palubu (stále plavbyschopná) je téměř 30 kg. Provozní výtlak asi poloviční, zátěž vodou v PETkách. Zbývá dokončit pouze kryt nákladového prostoru - bude simulovat hromadu palivového dříví.
Vana je konstruována jako nepotopitelná.
4 uvazovací prvky (pultry) z hliníkových tyčí zakotvené přes celou výšku v dřevěných hranolech vlepených do rohů vany.

Radek

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Dík a další otázečka:na snímcích z Mostu je Pajanova vana a na palubě stejně jako na sprigru má "síťku"vypadá to jako perlinka na omítku ale je trochu hustější co to je? koho je ta druhá vana ta červenohnědá ?

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Nalim napsal:

ta druhá vana ta červenohnědá ?

Ta je přímo klubu NAMOLO, jestli myslíš tu z truhlíků:
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 2008020007

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

5

Odkaz nejede ale až nyní když se dívám na fotku z mostu kde není zakryt nákladový prostor tak je to jasné proč je to uvnitř tak dělené lol

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Ahoj tak asi začnu dělat vanu podle odkazu Ladouse (viz Zajímavé odkazy)pouze ji upravím na rozměry
90*30*13 .Zešikmené části vodotěsné,prostřední nákladová částečně zaplavovaná materiál PHS 4mm.Snad to půjde ještě jsem tento materiál nepoužíval big_smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Nalim napsal:

Ahoj tak asi začnu dělat vanu podle odkazu Ladouse (viz Zajímavé odkazy)pouze ji upravím na rozměry
90*30*13 .Zešikmené části vodotěsné,prostřední nákladová částečně zaplavovaná materiál PHS 4mm.Snad to půjde ještě jsem tento materiál nepoužíval big_smile

4mm je zbytečně moc.. Já jsem použil 2mm a uplně to stačí.konstrukce unese i plně zaplavennou vanu(15Kg)..
Je potřeba vyztužovat, slepené krabice jsou ve výsledku velmi tuhé. Pro lepší ukotvení pacholat doporučuji palubu z překližky ideální je vícevrstvá finská 8mm překližka.
Pajan

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Díky.Co to máš na palubě springeru a vany za síťku?

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Nalim napsal:

smolepící sklolaminátová sítka na vyztužení spár sádrokartonových desek, šířka cca 6cm při pokládce nakoso se musí lepit přesně za sebou. po nalepení zalakovat epoxydovým lakem.

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

pajan napsal:
Nalim napsal:

smolepící sklolaminátová sítka na vyztužení spár sádrokartonových desek, šířka cca 6cm při pokládce nakoso se musí lepit přesně za sebou. po nalepení zalakovat epoxydovým lakem.

ještě jednou dík.

Share

Palec nahoru Palec dolu