Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Detail
Přilepené dveře
zobrazení: 6239
známka: 3.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
17.09.2020:

Jihočeská televize zavítala o víkendu do Ledenic. Krátká reportáž začíná v čase 7:04. Zdalipak nějaký televizní štáb vyrazí na začínající MiČR lodních maket NS a plachetnic NSS do Jinolic. My tam budeme.


28.08.2020:

K reportáži z Letního Proseka 2020 přibyla fotogalerie od Jiřího Šejvla.

Upozorňujeme zájemce o soutěž Tug Towing Cupu 2020 v Příbrami, že uzávěrka přihlášek je brzy - pro rezervaci ubytování již tuto neděli a pro samotnou soutěž v úterý 1. září!

 

 Archiv novinek


Lodě

Stretnutie ponorkových modelárov v Zurichu-Gossau 2009

V dňoch 2-3.5.2009 sa konalo stretnutie ponorkových modelárov vo Švajčiarskom Zurichu-Gossau. Stretnutia sa zúčastnili modelári z domáceho Švajčiarska, Nemecka Rakúska a Slovenska. Náš klub reprezentoval Vladimír Randa s dvoma modelmi ponoriek.U-47 a U-31. Celkovo sa zúčastnilo podujatia 50 modelárov a 60 ponoriek.

Ako to už býva zvykom najsilnejšie zastúpenie mali domáci modelári. V areáli kúpaliska kde prebiehalo podujatie boli tri bazény, občerstvenie a spoločenská miestnosť. Tu sa konalo slávnostné privítanie. Naša výprava bola trojčlenná a dorazila do miesta konania už v piatok večer. Po ubytovaní a vybalení ponoriek sme stihli večerný tréning v bazéne.

V sobotu prvý deň stretnutia bolo podujatie prístupné aj verejnosti a prebiehal voľný program, pri ktorom každý účastník predvádzal manévrovacie schopnosti svojho modelu. Jazda vpred, vzad statické ponáranie ,dynamické ponáranie plavba v periskopovej hĺbke, pomalý rozbeh a plynulá jazda vpred, ako aj maximálna rýchlosť modelu vpred na hladine a pod ňou. Tak takto sa prezentovalo 10 ponoriek naraz v bazéne každá po pol hodine. Po tom nastúpila ďalšia skupina.

Doobedňajšie plavby skončili slávnostným obedom a popoludní Predviedla dvojica Švajčiarskych modelárov útok torpéda vypusteného z ponorky na druhú ponorku. Pre lepšiu viditeľnosť útok bol predvádzaný na hladine a dopadol na jednotku aj so simulovaným potopením druhej ponorky. Ukážka vzbudila nadšenie prítomných divákov, najmä však detí.

Nasledujúci program obohatil konštruktér z Nemecka, ktorý priviezol dvojicu skáčucich delfínov. Tieto predvádzali synchronizovanú plavbu pod vodou, skoky nad hladinu ako aj prudké ponory pod hladinu. Vyvrcholením sobotného dňa boli nočné jazdy, kde sa prejavili stabilné vlastnosti našich ponoriek. Jazdiť v tmavom bazéne iba s pozičnými svetlami, nebolo vôbec jednoduché. Záver jázd sa pretiahol až do 22 hod.

Nedeľné ráno plne slnka otváralo druhú časť podujatia za sprievodu živej hudby a potápača, ktorý postupne filmoval pod vodou jednotlivé ponorky. Po prehliadke a filmovaní pod vodou za prítomnosti verejnosti prebiehalo druhé kolo, v ktorom sa ponorky snažili plávať okolo bazéna v periskopovej hĺbke. U-31 našej výpravy bola viac než úspešná. Tu sa prejavila jej výrazná stabilita.

V popoludňajších hodinách asi o 16:00 hod bolo podujatie ukončené. Chcel by som len dodať, že tu nebolo víťaza ani porazeného, pretože to nebolo súťažne stretnutie, bolo tu však 50 spokojných účastníkov. Nadviazali sa tu nové priateľstvá, zhodnotila sa práca jednotlivých modelárov a rozchádzali sme sa s prísľubom o rok zase!

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Videosnímek
Videosnímek

11 MB / 3:15

Randa Vladimír Na začátek článku

Autor: Vladimír Randa | Vydáno dne 19. 05. 2009 | 7006 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euLodě -> Stretnutie ponorkových modelárov v Zurichu-Gossau 2009
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Stavba trupů lodních modelů - 1. část
01. 01. 2020
Počet komentářů: 10

Veletrh Model Hobby 2019 už není jediný
20. 12. 2019
Počet komentářů: 2

Zimní posezení s MoNaKem 2020 se blíží
13. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Stavba trupů lodních modelů - 2. část
21. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Laminování lodních trupů pomocí formy
08. 02. 2020
Počet komentářů: 2

Jablonec 2019: Poprvé s plachetnicemi Footy
29. 09. 2019
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence