Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Na predaj.
Rozhodol som sa predat tento kusok ...
zobrazení: 2756
známka: 5.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
21.01.2021:

Zimní večery si můžete zpříjemnit společenskou hrou na modelářské téma: Slalomky F3-E.


10.01.2021:

Ačkoli tu před chvílí přibyla pozvánka na první letošní akci, kdovíjak to s ní nakonec bude. Minulé roky touto dobou bylo jasno, v které dny se sejdeme s modely na Lužinách či v Písku a kdy uspořádáme to či ono, jenže tentokrát je to sázka do loterie. Proto vyjma akcí, na které je potřeba zajistit ubytování, pevný termín ničeho neplánujeme a přizpůsobíme se aktuální situaci.

 

Měsíc od vydání posledního článku si dovoluji poprosit ctěnou čtenářskou obec o spolupráci, jelikož bez přispění těch, kteří něco hezkého postavili a během stavby tu a tam pořídili nějakou fotečku své nové lodě či ponorky, žádný nový článek v dohledné době nevyjde.

 

Předem děkuji.

 

ladous

 

 Archiv novinek


Reportáže 2011

Prosek 2011 poprvé

První sraz v Praze na Proseku je úspěšně za námi. Proběhl v sobotu 16. července 2011. Podle ohlasu modelářů a mnoha kolemjdoucích se zdá, že nezůstane jen u prvního setkání. Prostředí kolem jezírka a počasí vyšlo na výbornou.Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří se jen zúčastnili i všem, kteří zapůjčili potřebné vybavení - Keba, Honza Dolejšek a Luděk Rais.

Dopoledne kolem půl desáté jsem začal připravovat trať. Celkem jsem si půjčil asi 15 ks metrových trubek s příslušenstvím, 4 páry bójí a 4 žluté bóje a asi 12 ks závaží. Jezírko samo o sobě nabízí rozmanitá zákoutí a různé průjezdy pro trénování jízd do TT.Hloubka jezírka je proměnná a pohybuje se od 30 cm do 80 cm. Bójky jsem stavěl od hloubky cca 50 cm. Nejvíce problémů dělaly branky, na které jsem měl pouze jedno závaží. Systém pro zakotvení, který jsem vymyslel, byl dobrý, bohužel nebyl dokonalý. Pro příště by bylo vhodnější spodní část závaží profilovat, resp. mít v něm prostor pro standardní trubku. Zhruba po hodině bylo vše na plánovaném místě. Kluci současně dali lodě na vodu a začali jezdit.

Celkem se zúčastnilo asi 11 modelů a 9 modelářů. Podle ohlasů se to všem aktérům líbilo. Počasí nám přálo, bylo krásně slunečno. Jediná vada na kráse byla pouze v tom, že chyběla zdymadla pro proplutí do dalšího jezírka. Z modelářů, kteří to měli nejdále byl Jaroslav Jungman z Teplic a Luděk Rais z Příbrami. S Jardou jsme jezdili s mojí vanou a vanou Honzy Dolejška. Luděk si přivezl svoji Sofii Maersk. Po pauze na oběd mi odešlo servo kormidla, a tak jsem se propůjčil k tahání Sofie Maersk, přičemž Luděk byl vzadu a brzdil celé soulodí.

Jak jsem psal, prostředí kolem jezírka je nádherné. Je to v parku, v jezírku je pomalu tekoucí voda. V této částí nejsou ve vodě téměř žádné rostliny, voda je průzračná. Dostupnost MHD je dobrá, je to na trase metra C, mezi stanicemi Střížkov a Prosek. Parkování je v Jablonecké ulici. V okolí jsou dvě pizzerie a velké nákupní centrum (u stanice metra Prosek).

V parku bylo znát, že jsou prázdniny a že mělo být o víkendu mimořádně krásné počasí. I tak dopoledne přišlo hodně lidí, kteří se se zájmem koukali na to, jak lodě brázdí vodní hladinu. Největší zážitek z toho měli pochopitelně děti. Rodiče prozměnu nevěděli, na co se mají dívat dřív, jestli na lodě, nebo na děti.

Po obědě postupně začali jednotliví modeláři odcházet domů. Akci jsme s klukama ukončili kolem třetí hodiny a do hodiny jsme vše vyklidili.

Ještě jednou děkuji všem modelářům, kteří si přišli zajezdit. Uvidíme, kdy se rozhodnu udělat další poježdění. Vzhledem k tomu, že to mám blízko, tak doufám, že se s mnohými brzo uvidíme (tentokrát již bez bójí a trubek).

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Foto: Dada © 2011

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Foto: Robert Jurka © 2011

Obrázková galerie
Obrázková galerie - Rajče

Foto: Robert Jurka © 2011

Videosnímek
Videosnímek
 (Robert Jurka © 2011)
Jde o různá videa na serveru YouTube.

Videosnímek
Videosnímek
 (Jiří Žižka © 2011)
383 s na serveru YouTube

Robert Jurka Na začátek článku

Autor: Robert Jurka | Vydáno dne 22. 07. 2011 | 6042 přečtení
Počet komentářů: 6 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euReportáže -> Reportáže 2011 -> Prosek 2011 poprvé
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Deštivé mistrovství ČR plachetnic Footy 2020
08. 07. 2020
Počet komentářů: 1

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

53. Jablonecká kotva a 49. Modrá stuha 2020
26. 09. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence