Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
NACHI

zobrazení: 6211
známka: 2.31
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
21.01.2021:

Zimní večery si můžete zpříjemnit společenskou hrou na modelářské téma: Slalomky F3-E.


10.01.2021:

Ačkoli tu před chvílí přibyla pozvánka na první letošní akci, kdovíjak to s ní nakonec bude. Minulé roky touto dobou bylo jasno, v které dny se sejdeme s modely na Lužinách či v Písku a kdy uspořádáme to či ono, jenže tentokrát je to sázka do loterie. Proto vyjma akcí, na které je potřeba zajistit ubytování, pevný termín ničeho neplánujeme a přizpůsobíme se aktuální situaci.

 

Měsíc od vydání posledního článku si dovoluji poprosit ctěnou čtenářskou obec o spolupráci, jelikož bez přispění těch, kteří něco hezkého postavili a během stavby tu a tam pořídili nějakou fotečku své nové lodě či ponorky, žádný nový článek v dohledné době nevyjde.

 

Předem děkuji.

 

ladous

 

 Archiv novinek


Reportáže 2011

Podzimní Čeněk 2011 ve znamení pohrom

Úvodní obrázek článku V sobotu 8. října 2011 jsme se sešli u pražského rybníku Čeněk. Slovo sešli je tentokráte dosti nadsazené, neboť jsme se díky klimatickým jevům dostavili v dosti skromném počtu. Možná, že lví podíl na nezdaru akce měla i rozkopaná příjezdová cesta, takže mapky z propozic byly tentokráte k ničemu. V předvečer akce jsem měl sto chutí vše odvolat, jelikož v Písku vytrvale lilo. Lilo až do rána, takže zbývalo kouknout na předpověď a zeptat se někoho z Prahy, jak to tam vypadá. V Praze nepršelo, předpověď na odpoledne slibovala jen vítr a občasné přeháňky, takže jsem se rozhodl, že vyrazím. Naložil jsem pár modelů, molo a pramici, aby byli všichni spokojeni. Nesmím zapomenout ani na několik bójek pro případné vodní pólo.

Omluva

Rád bych se omluvil všem, kteří k Čeňkovi vyrazili a nenašli k němu cestu. Sám jsem měl obtíže se k němu dostat.

Jakmile jsem krátce před druhou zjistil, že se na místo samé od Dolních Počernic kvůli výkopu nedostanu, rozhodl jsem se hledat cestu jinou. S vlekem za zády není radno vjíždět do slepých uliček, a tak jsem vše objel a na místo přijel od Černého Mostu, odkud při minulých srazech přijížděli jiní. Dada už čekal u Čeňka. Samozřejmě se tam dostal z Dolních Počernic jednou vedlejší ulicí, které jsem si já nevšiml.

Obrázek v článku Po chvilce čekání, zda někdo další dorazí, dorazil slejvák, během kterého modelářský kurýr Dada po půl roce předal dál motory od tomaracka. Ivvo, koncový zákazník, si je převzal v zastoupení. Myslím, že doma posléze dostal za nasazení v bojových podmínkách řádně vyhubováno.


Obrázek v článku Zdálo se, že na lodní modely nedojde. Naštěstí průtrž mračen po čtvrthodince odezněla. Dokonce vysvitlo slunce, byť jinak byla zima a větrno, že i ptáci chodili pěšky. Dada nakonec po chvilce hecování využil vodní plochu k otestování nového pohonu ve svém P21. Na fotkách je vidět, že rychlost modelu tu maketovou několikrát překonala. Jelikož to nevypadalo, že by dorazil ještě nějaký opozdilec, tak jsme se kolem třetí opět rozešli.

Obrázek v článku Třikrát a dost – přesně tolikrát jsem letos zavítal k Čeňkovi a přesně tolikrát nebyl s něčím spokojen. Více mne tam nikdo jako pořadatele neuvidí
Obrázková galerie
Obrázková galerie

Foto: ladous © 2011

Pro MoNaKo ladous Na začátek článku

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 21. 10. 2011 | 5413 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euReportáže -> Reportáže 2011 -> Podzimní Čeněk 2011 ve znamení pohrom
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Deštivé mistrovství ČR plachetnic Footy 2020
08. 07. 2020
Počet komentářů: 1

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

53. Jablonecká kotva a 49. Modrá stuha 2020
26. 09. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence