Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Waihe
Moje nejstarší loď......umí vyhrávat i prohrávat v TT, plavat tři dny ve sklepě-při povodních- i jiné kousky-není laminovaná, jen natřená, trup je z balzových prkének
zobrazení: 7155
známka: 3.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
25.01.2020:

Postavili jste nějaký hezký lodní model? Pošlete nám pár snímků a podělte se s našimi čtenáři o veškeré peripetie, který jeho zrod provázely.


10.12.2019: Modelář roku 2019

Až do 31. ledna 2020 můžete zasílat své návrhy na Modeláře roku 2019, a to na e-mail info@bzuk.cz. Dosavadní laueráty, jakož i další pokyny najdete na stránce pořadatele: www.bzuk.eu.

 

 Archiv novinek


Železnice

Modelářské dílny v České Skalici

Úvodní obrázek článku Modelářské dílny probíhají každé úterý a čtvrtek v prodejně s modelářskými potřebami u pana Karlíčka v České Skalici. Malí i velcí modeláři se zde seznamují s využitím nových materiálů pro tvorbu krajiny.Obrázek v článku V obchodě je speciálně zařízen koutek s pracovními stoly, u kterých sedí modeláři všech věkových vrstev. Ti tvoří základní krajinu s domkem a s použitím statické trávy, flokáží a foliáží pro zhotovení stromů a keřů. Zajímavou novinkou jsou laserem vyráběné květiny, kapradiny a jiné rostliny od výrobce doplňků NOCH.

Obrázek v článku modelářských dílnách se tvoří krajinky jednoduší, které lze zhotovit v průběhu 1 až 2 hodin, anebo složitější, u kterých je potřeba počítat s časem 2 až 3 hodin v 4 až 5 lekcích.
Obrázek v článku Jednodušší krajinka má rozměr 25 x 15 cm. Její součástí je jednoduchý domek. Chodníčky jsou vysypány štěrkem a na trávníky je použita statická tráva. Malí modeláři pak tvoří květinové záhony a tvarují živé ploty.

Obrázek v článku Složitější krajinka je členitější, modeláři tvarují terén krajiny se skálami, staví model rodinného domku. I zde jsou použity štěrky a statická tráva, ale zde se modeláři navíc učí vyrábět si vlastní stromky a keře. Krajinka má rozměry 40 x 30 cm a na některých jsou použité granule vody pro napodobení vodních toků.

Obrázek v článku Velký dík je potřeba věnovat paní Karlíčkové, která celou akci prázdninových dílen zorganizovala, a která všem modelářům, kteří navštívili modelářskou dílnu, věnuje maximum času a energie. Toto je vidět i na zhotovených diorámatech, které si spokojení modeláři odnášejí domů.


Obrázek v článku Máte-li zájem zúčastnit se prázdninových modelářských dílen, máte šanci ještě do konce srpna. Více informací o volných termínech se dozvíte v pracovní dny na telefonním čísle 491 453 009 nebo na stránkách www.elektroesk.cz.
Obrázková galerie
Obrázková galerie

Foto: Oldřich Karlíček © 2011

Pro MoNaKo Oldřich Karlíček Na začátek článku

Autor: Oldřich Karlíček | Vydáno dne 08. 08. 2011 | 9644 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euŽeleznice -> Modelářské dílny v České Skalici
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence