Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Springer /zatím noname/ - 2
Těsně před dokončením, zbývá zasklít, dobrousit a dobarvit detajly...a našetřit na rc soupravu....nemam nic kromě Mig 400...Moje první loď..
zobrazení: 2119
známka: 3.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
19.11.2020:

Plánovaná soutěž v Nové Vsi se z důvodu prodloužení nouzového stavu ruší.


12.11.2020:

Informace o historických stavebnicích zveřejňujeme již mnoho let. Díky Radku Paulíkovi se nám podařilo rozšířit záznam o plachetnici Pirát (Pirate) od Igry. Navíc máme pro zájemce o čerstvě nafocený kousek dobrou zprávu - je k mání, stačí se s námi spojit a zprostředkujeme kontakt.

 

 Archiv novinek


Reportáže 2008

Finále Tug Towingu v Braníku - rozuzlení!

Již tradičně byl poslední závod uspořádán v Praze Bráníku za Ledárnami. Přilákal diváky i parostrojce, přinesl několik novinek, napínavé plavby, dramatické i úsměvné okamžiky, ale asi hlavně dobrou zábavu všem účastněným. Body jsou sečteny, vítězové TT CUP 2008 jsou již na světě. Očekávaný vrchol TUG sezóny 2008 je tedy za námi.

S mírným zpožděním o proti plánu jsem dorazil ke klubovně. A hned jsem upřel oči na bílou látku pověšenou mezi stromy. Po bližším prozkoumání jsem zjistil, že je na ní velké logo Klubu NAMOLO! Okouknul jsem situaci, pozdravil se se všemi a přemístil veškeré svoje „nádobíčko“ na místo. Teprve potom jsem se dozvěděl, že moje spoždění oproti zpoždění Béček je opravdu zanedbatelné. Srážka dvou vlaků zapříčinila jejich hodně opožděný příjezd, avšak najdou se mezi námi i tací modeláři (Nex), kteří jsou ochotní pro ně zajet na nádraží. Než jsem se „rozkoukal“ tak už dorazili i ostatní. Došlo na lehké potrénování před samotným kláním, projití si a alespoň částečné zapamatování plánku tratě. Účast byla opravdu hojná, sešlo se celkem 17 týmů!

Příjemné zpestření předvedl Jiří Voráček s Ivanem Hořejším. Zapřahli svoje parníky a vydali se na trať. Pára je nádherná a opravdu bylo na co koukat. Škoda jen, že té páry není neomezené množství. Vzhledem k velké účasti všech byl scénář dosti nabitý. Ve startovní listině muselo dojít k přesunům díky menším technickým problémům týmu LoVe, zpožděnému příjezdu dvou týmů: Béčka a Béčka junioři, chybějícímu týmu Ondřejníků, onemocněl jim kapitán. Neúčast tradičního týmu nás mrzela. No jo, bylo třináctého, tak to k tomu asi trochu patří.

Abych nezapomněl na nějakou „událost“, popíšu je tak, jak šli za sebou. Tak tedy jako první kousek byl poloviční eskymák remorkéru Vaihe z týmu No jo furt. Usilovným sušením se povedlo dát Vaihe opět do provozu schoného stavu a tudíž mohla absolvovat soutěžní jízdy, Přemovi odešel regulátor na jednom z tažných motorů (zřejmě zkrat). Přema nelenil a zajel koupit nový, který vzápětí na to odpálil, protože zapomněl odpojit BEC. A tak vyrazil do obchodu znovu a při zapojování si už dával větší pozor. Ale nebyli sami, koho potkaly nějaké problémy. Většina ze soutěžících ladila svoje lodě na optimální parametry, mě se povedlo v prvním kole zamotat tažné lano do šroubů, Ivva neposlouchal regulátor, ale po naprogramování si dal říct, Nex zachytil do šroubu větev ,která se vzpříčila a tím se v jeho Kaštánkovi strhnul červík v uchycení ozubeného kola převodovky, došlo na preparaci vnitřností ale všem se povedlo závady opravit. Ivanovi Hořejšímu se ucpala plynová tryska v hořáku.

Na sobotu byla předpověď dosti mizivá. Mělo sice svítit sluníčko ale teplota nic moc a větrno. Naštěstí opak byl pravdou a počasí nám opět opravdu přálo. K pěknému počasí přidala Jajka výborné grilované masíčko. Prostě ideální podmínky k soutěžení.

V jedenáct hodin byl oficiálně zahájen radiový klid, všichni soutěžící přivítáni, krátce představena nová překážka „couvačka“, následovala krátká porada rozhodčích a ve čtvrt na dvanáct byl první tým vyzván k přípravě na start. I přes mírné škobrtání prvních jízd, se dal koloběh jízd do slušného pohybu. V těžkém Tug Tuwingu nahradila ropná plošina Velkého kačera. Po prvním kole k rozuzlení toho, kdo bude vítězem nedošlo ani v jedné kategorii. Jen pro týmy Béčka junioři, Pacifik, Rudá rota a extra tým Parníkářů uvadla naděje umístit se na čelních pozicích.

Ke konci celého soutěžního klání se udála ještě jedna nemilá událost. Stojím vedle příchodu na molo, pozoruji poslední jízdy a najednou slyším, že někdo padá. Otočím se a vidím na kolenou klečícího Nexe. Po letmém „vyšetření a ošetření“ přítomným lékařem Přemou se ukázalo, že si přivodil kvalitní výron. Poslední tým dojel a to je čas jít uklízet trať. Vyplul jsem se s Kebou sesbírat bóje kanál a couvačku, ostaní to rovnali do loděnice a mezi tím Monika sečetla výsledky a připravila ceny pro vítěze.

Novinky

Soutěže se účastnil také nový tým Rudá Rota. Nevedli si špatně a kdyby jim nedošly v prvním kole baterie, mohli dopadnout lépe. Doufáme, že je to neodradí a že se na tug towing přihlásí znovu. Další novinkou byl remorkér Pawlina Milana Sedláčka. Je vybavený dvěma "Z" pohony a na jeho ovledatelnosti je to víc než znát. Až Milan nasbírá trochu praxe, bude to velmi tvrdý konkuret! (na obrázku v čele soulodí)

Je dobojováno, výsledky sečteny, zbývá vyhlásit vítěze. V kategorii lehkého TT vyhrál tým NeJaToD před Osamoceným drakem následovaný týmem RC Fógli. V těžkém TT již potřetí obhájil titul Branického šampiona a tím dosáhl hattricku tým Last Minute (dvakrát vyhrál v těžkém TT a jednou v lehkém TT). V kategorii tlačáků se na prvním až druhém místě umístil současně Tlačmen a Fičák. Rád bych za sebe i za všechny soutěžící poděkoval rozhodčím za férové podmínky pro všechny týmy, Jajce za přípravu pohoštění, Ladousovi za klubovou standartu, všem kteří se podíleli na přípravě soutěžního klání a hlavně všem soutěžícím! Bez vás by to nebylo ono. Poděkování také patří i sponzorům: MareCzech a Pepa-Model za pěkné ceny, které do sputěže věnovali!

Sláva vítězům, čest poraženým a brzké uzdravení zraněným.

Výsledková listina

Odkazy
Fotogalerie autor: Tomáš Blahutka
Fotogalerie autor: Petr Šablatura

Sláva vítězům, čest poraženým a brzké uzdravení nemocným a zraněným.

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Cabadaj (c) 2008

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Keba (c) 2008

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Ladous (c) 2008

Videosnímek
Videosnímek

6,5 MB / 60 vteřin / Autor: Maroš

Videosnímek
Videosnímek

9 MB / 90 vteřin / Autor: Maroš

Videosnímek
Videosnímek

5,6 MB / 51 vteřin / Autor: Maroš

Nojby Na začátek článku

Autor: Michal Neubauer (Nojby a ESN) | Vydáno dne 16. 09. 2008 | 7537 přečtení
Počet komentářů: 6 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euReportáže -> Reportáže 2008 -> Finále Tug Towingu v Braníku - rozuzlení!
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Stavba trupů lodních modelů - 1. část
01. 01. 2020
Počet komentářů: 10

Veletrh Model Hobby 2019 už není jediný
20. 12. 2019
Počet komentářů: 2

Zimní posezení s MoNaKem 2020 se blíží
13. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Stavba trupů lodních modelů - 2. část
21. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Laminování lodních trupů pomocí formy
08. 02. 2020
Počet komentářů: 2

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence