Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
pt-boat
rychlost
zobrazení: 2255
známka: 5.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
17.09.2020:

Jihočeská televize zavítala o víkendu do Ledenic. Krátká reportáž začíná v čase 7:04. Zdalipak nějaký televizní štáb vyrazí na začínající MiČR lodních maket NS a plachetnic NSS do Jinolic. My tam budeme.


28.08.2020:

K reportáži z Letního Proseka 2020 přibyla fotogalerie od Jiřího Šejvla.

Upozorňujeme zájemce o soutěž Tug Towing Cupu 2020 v Příbrami, že uzávěrka přihlášek je brzy - pro rezervaci ubytování již tuto neděli a pro samotnou soutěž v úterý 1. září!

 

 Archiv novinek


Reportáže

25. modelářský veletrh Model Hobby 2016

Úvodní obrázek článku Letos jsem si již v úvodu roku naordinoval od účinkování na modelářském veletrhu Model Hobby pohov. Ne, že by loňská zkušenost vystavovatele na svazovém stánku byla zrovna špatná, ale když se slova díků za odvedenou práci ozývala ze všech možných úst, jen ne z těch, od kterých by to člověk očekával nejvíce, tak proč se vnucovat. A budovat nějakou nesvazovou expozici lodních modelářů u bazénu je nad síly jednotlivce.

I proto jsem návštěvu veletrhu pojal jako divák a vyrazil v sobotu 8. října. Mé první kroky v metropoli vedly do redakce RC revue, která se připojila k firmám, které letos do Letňan nezavítaly. U pokladen se sice i v poledne tvořily mírné fronty, ovšem po vstupu do areálu se žádný nával nekonal. Kolem stánků modelářských prodejců jsem bez problémů prošel asi za dvacet minut, hodil řeč Petrem Vladykou na jeho stánku, následně s pány od Hackerů, kam asi již spadá i Ivoš, a zamířil do haly s doprovodným programem. Cestou jsem minul letitý tahák v podobě chlápka, co rok co rok lidem nad hlavu vystřeluje EPP letadélko, které se vrací jako bumerang a snad se tak i jmenuje. Chlápek stárne, cena mírně roste, jinak se asi od mé první návštěvy v roce 2000 v tomto směru nic nezměnilo.

Hned po vstupu bylo zřejmé, že letos se velká tanková bitva konat nebude, nicméně nějaká letová plocha se na konci haly našla a s ní i bazén. U něj naši staří známí z německého klubu IGS Marktschwaben se svými zdařilými modely, ovšem vídat je popáté v řadě se zkrátka a dobře okouká a případná novinka v tom množství zanikne. Ovšem zaslechl jsem u bazénu i češtinu, neboť z moravské části vlasti přijel Pavel Kostka. Že to nebude jediná čeština, dávaly tušit tabule, slibující soutěž EX-500. Tu za KLoM ČR zabezpečila vedoucí sekce M Ing. Zdena Dostálová, stejně jako se výraznou měrou zasadila o expozici lodních modelářů v rámci svazového stánku.

Díky dalším přítomným odbornostem letos svazová expozice skutečně vypadala jako svazová, byť v materiálech pořadatele je stánek asi stále veden jen jako KLeM ČR, což je trochu zavádějící.

S ohledem na výše uvedené jsem návštěvu veletrhu zvládl rychle a mohl se věnovat dění na vodě. Soutěž EX-500 tu a tam střídala ukázka německých kolegů. Viděl jsem tak pokus o hašení hořícího plavidla, kdy byli všichni vůkol bazénu pokropeni, jen na hořící model voda ne a ne se trefit. Ale bylo to hezké, alespoň šlo o nějakou změnu oproti bezmyšlenkovitému kroužení s modely. Jen tak mimochodem – třetí den v kuse je náročné jakékoli předvádění modelů, což jistě ví ti, kdož si to někdy zkusili.

Koupěchtivé jedince čehokoli modelářského k lodím asi zklamu, krom dvou již zmíněných českých výrobců tam nic moc seriózního k mání nebylo. Snad jen neprodejní expozice Pelikána se stavebnicemi od Billing Boats mohla být inspirací, zvláště pak u těch s pohledem do otevřené krabice.

Další reportáže
KLoM Brandýs nad Labem

Fotogalerie
Fotogalerie - výběr

Foto: ladous © 2016

Fotogalerie
Fotogalerie - celá

Foto: ladous © 2016

Pro MoNaKo ladous Na začátek článku

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 01. 11. 2016 | 2920 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.euReportáže -> 25. modelářský veletrh Model Hobby 2016
Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Stavba trupů lodních modelů - 1. část
01. 01. 2020
Počet komentářů: 10

Veletrh Model Hobby 2019 už není jediný
20. 12. 2019
Počet komentářů: 2

Zimní posezení s MoNaKem 2020 se blíží
13. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Stavba trupů lodních modelů - 2. část
21. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Laminování lodních trupů pomocí formy
08. 02. 2020
Počet komentářů: 2

Jablonec 2019: Poprvé s plachetnicemi Footy
29. 09. 2019
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence