Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
NACHI

zobrazení: 5706
známka: 3.71
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
21.01.2021:

Zimní večery si můžete zpříjemnit společenskou hrou na modelářské téma: Slalomky F3-E.


10.01.2021:

Ačkoli tu před chvílí přibyla pozvánka na první letošní akci, kdovíjak to s ní nakonec bude. Minulé roky touto dobou bylo jasno, v které dny se sejdeme s modely na Lužinách či v Písku a kdy uspořádáme to či ono, jenže tentokrát je to sázka do loterie. Proto vyjma akcí, na které je potřeba zajistit ubytování, pevný termín ničeho neplánujeme a přizpůsobíme se aktuální situaci.

 

Měsíc od vydání posledního článku si dovoluji poprosit ctěnou čtenářskou obec o spolupráci, jelikož bez přispění těch, kteří něco hezkého postavili a během stavby tu a tam pořídili nějakou fotečku své nové lodě či ponorky, žádný nový článek v dohledné době nevyjde.

 

Předem děkuji.

 

ladous

 

 Archiv novinek


Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 37 nalezených)

| 1-15 | 16-30 | 31-37 |
Tug Towing

Nízkoponorový remorkér - labský azipod

Úvodní obrázek článku Pravidelně ráno během snídaně nahlížím do doručených e-mailů, abych se podíval, zda mi během spánku něco důležitého neuniklo. Zpravidla je to samá slevová nabídka, ovšem občas i kolem půlnoci ve schránce přistane něco zajímavého. Nejinak tomu bylo dnes, kdy dorazil námět na tento kratičký článek.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 16. 11. 2014 | 4239 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

O Branický soudek 2010: Jaký byl konec první pětiletky?

Tug Towing v podání Klubu NAMOLO! se vžil do povědomí mnoha modelářů, z nichž nejvíce se o něm dozvědělo přes server MoNaKo, kde TT našel své útočiště. Poslední soutěží, která se konala v Braníku 11. září 2010, se tak završilo pět soutěžních let této modelářské kategorie, která zaznamenala pod hlavičkou Klubu NAMOLO! i na našem území značný vývoj.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 17. 10. 2010 | 9038 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

Jak jsme uřízli kus Velkýho Kačera a kabel k tomu aneb kovomodelařina v praxi

Úpravy vleku pro těžký tug towing, kterého důvěrně přezdíváme „Velký Kačer“, jsme plánovali už dlouho. Vlek nebyl příliš využíván pro svoji obtížnou přepravitelnost, obrovské rozměry a také nic moc vzhled. To se mělo začít měnit letos o prázdninách. Před prázdninama jsme s RomanemT vlek převezli k nám na zahradu, kde se až do včerejšího dne rozložený vlek válel u živého plotu.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 10. 10. 2010 | 11076 přečtení
Počet komentářů: 4 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

TT Workshop v Příbrami

Když kolegy modeláře kapitány napadlo uspořádat přátelské, neformální a nesoutěžní setkání v tug towingu, zdál se to být dobrý nápad. Vlastní realizace projektu ukázala, že nápad to byl víc než dobrý V polovině letošních prázdnin se několik kapitánů sešlo na dvoudenním Tug Towing Work shopu, aby si vyzkoušeli nové překážky, svoje rozestavěné remorkéry a nebo si prostě jen potrénovali. Organizátoři připravili tématický program setkání, který se všem opravdu líbil. Nic neponechali náhodě a celé setkání podpořili pečeným selátkem, pivečkem a příznivím počasím. Lidi - co víc si přát

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 13. 08. 2010 | 8595 přečtení
Počet komentářů: 4 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

O Branický soudek 2010 - propozice


Vážení příznivci tug towingu, kapitáni! Závěrečnou soutěží letošního Tug Towing Cup 2010 bude již popáté O Branický soudek. Vrátíme se do místa, kde tug towing vlastně začínal, kde jsme dělali první tahací experimenty, kde se stavěly první překážky, vyráběly první bóje. Opět na vás bude čekat prostředí, které prověří vaše schopnosti po všech stránkách. Voda vám poteče doslova a do písmene do bot, protože molo, odkud budete kormidlovat svoje remorkéry, se houpe a občas i potápí. Odpoledne vám možná bude svítit slunce přímo do očí, což je nepříjemné, protože prakticky odjinud, než z mola, se kormidlovat nedá, kde se navíc budete mačkat s rozhodčími a ostatními kapitány, kteří zrovna poplují. Nervy s přibývajícím časem budou pracovat, protože časový limit k proplutí tratě bude kratší a páčkový běs číhá před každou překážkou.
Zkrátka Braník bude zase tak trochu extrém se vším všudy, kde není prostor na chyby. Odehraje se během jednoho jediného dne a opět se bude rozhodovat až do samého konce, kde vítěz bere všechno. A až to bude za námi, tak chvilku posedíme na zahradě (bude-li počasí přát) a trochu oslavíme a zavzpomínáme na těch uplynulých pět let tug towingu u nás. A pozor! Budou slavnostně vyhlášeny i výsledky Tug Towing Cup 2010 a předány poháry pro vítězné týmy!
Výsledky tohoto soutěžního setkání lodních modelářů v Tug Towingu, pořádané neoficiálním klubem lodních modelářů, Klubem NAMOLO! se započítavají do Tug Towing Cup 2010.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 06. 07. 2010 | 7523 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

TT Workshop 2010

Tug Towing Cup 2010 je z větší části za námi, ale už se poohlížíme po tom, co v dalším ročníku udělat jinak a lépe. A přesně k tomu poslouží nesoutěžní setkání Tug Towing Workshop v Příbrami, kde bude dost času pro zkoušení a laborování modelů, ale i prvků soutěžních tratí.

Číst dál

Autor: Luděk Rais | Vydáno dne 30. 06. 2010 | 8061 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

Olomócká vana z pohledu fandy Tug Towingu

Mám za sebou další fanouškovskou účast na velmi příjemném, i když komorně laděném setkání nadšenců, na dalším ročníku Olomócké vany. Dvoudení klání se tradičně uskutečnilo v prostředí, které je příjemnou změnou oproti rybníkům v Protivanově nebo Panistávce. K bezchybnému průběhu přispělo nejenom parádní počasí, ale i možnost občerstvení v nedaleké nově zrekonstruované restauraci. Ale to malinko odbíhám.

Číst dál

Autor: Alena Žočková | Vydáno dne 25. 06. 2010 | 8233 přečtení
Počet komentářů: 5 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

TUG TOWING - stavba tratí

Základní doporučení pro stavbu tratí. Doporučené rozměry a časové limity. Stavební prvky tratí.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 18. 06. 2010 | 6565 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

Víkend s "Ťuk Kroupingem" v Panistávce 2010

Pátý ročník soutěžního setkání lodních modelářů "Víkend s tug towingem", byl opět uspořádán kousek od Pelhřimova. Nejeli jsme se podívat na místní krematorium, ale do ATC Panistávka v Žirovnici. Zmrzli a zmokli jsme tam už loni, při čtvrtém ročníku, ale jak říká RomanT, "Tady je krásně, i když prší". Krásně tam opravdu je. Ideální vodní plocha, chráněná lesem, písčité břehy a dno, žádné řasy. Co víc si přát? Aby když přijedeme do Panistávky, bylo normální počasí.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 15. 06. 2010 | 7214 přečtení
Počet komentářů: 7 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

TT Cup 2010: Protivanov - maraton lodních ořů

A je to v ****. Řekl jsem si, když Přema na DF zrušil Olomouckou vanu. Ale skupinka nadšenců, se nedala zahanbit a prakticky čerstvě vykovanou horkou jehlou se podařilo ušít záskok - Protivanov. Keba s Nexem se sebrali a jeli domluvit přímo se správcem kempu v Protivanově naši další soutěž Tug towingu. Vše klapalo jak bylo předpokládáno. Avšak nechval dne před večerem, co se nestalo! Po návratu z Májové regaty jsem začal mít strach podruhé. RomanT se v poslední den regaty zranil a ohrozil tím celou soutěž (nechci Ti to Romane dávat za příčinu, ty za to nemůžeš, osud tak chtěl). Avšak i takový karambol není překážkou - ten den večer čtu DF a najednou "kvák" - zpráva od Nexe po Skypu: "Nex: nazdar, tak mam nejnovejsi info a jestli to umis, dej se na modleni" , popravdě mě tím nejdřív vyděsil.

Číst dál

Autor: Michal Neubauer (Nojby a ESN) | Vydáno dne 08. 06. 2010 | 11257 přečtení
Počet komentářů: 33 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

Víkend s Tug Towingem 2010 - propozice


Vážení příznivci tug towingu, kapitáni! Třetí soutěží letošního Tug Towing Cup 2010 je již popáté Víkend s Tug Towingem. Celý TT cirkus se opět vypraví do Žirovnice, kde jsme byli loni sice tak trochu vytopeni, ale na druhý pokus to musí vyjít. Místní podmínky pro pořádání tug towingu jsou ideální, tak přeci se nenecháme odradit pár kapkami deště.
Výsledky tohoto soutěžního setkání lodních modelářů v Tug Towingu, pořádané neoficiálním klubem lodních modelářů, Klubem NAMOLO! se započítavají do Tug Towing Cup 2010.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 03. 06. 2010 | 7788 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Tug Towing

Tug Towing Cup 2010 odstartoval v Mostě!

Člověk zapne televizi a tam na něj, někde z Tichomoří, vyskočí ministři z nějakého ostrova, kteří si zvykají na zasedání pod hladinou moře, protože se bojí zatopení ostrova, které bude mít na svědomí globální oteplování. Soused kolem projede v zaručeně ekologickém voze s NiXX (zdravíme doly v Sudbury) a je šťastný, že k tomuto nešvaru nepřispívá. Politici se nám předhánějí v nabídkách, který ví nejlépe kam zašít peníze, o které nás odrbou a obyčejný člověk se podívá z okna na hromady sněhu a takňák si z hloubi srdce jadrně zanadává. Člověk se prostě globálně oteplí maximálně při ometání toho bílého svinstva z auta, aby ho dovezlo do jeho milované práce, když už nemůže samým blahem dospat. To je ten náš zemský ráj to napohled. Ještě, že je konec února a v našich srdcích se z malinkého skomírajícího plamínku pomalu rozhořívá pořádná vatra. Začíná Tug Towing Cup 2010, svým prvním soutěžním setkáním v Mostě.

Číst dál

Autor: Alexander Pompoš (Nex) | Vydáno dne 04. 03. 2010 | 8780 přečtení
Počet komentářů: 4 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

| 1-15 | 16-30 | 31-37 |


Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Deštivé mistrovství ČR plachetnic Footy 2020
08. 07. 2020
Počet komentářů: 1

Letní Prosek 2020 - naposledy bez mačety
27. 08. 2020
Počet komentářů: 1

53. Jablonecká kotva a 49. Modrá stuha 2020
26. 09. 2020
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence