Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
Začátek...
To nejpodstatnější už má, ale zatím nebyla ve vodě, nepoteče do ní?
zobrazení: 727
známka: 0
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
28.03.2020:

Dnes by bylo na Lužinách jistě nádherně, kdybychom se tam mohli sejít. Rušení se týká i dalších akcí, např. dubnových odemykání vody v Nové Vsi a Plzni či výstavy Modely. Mezinárodní organizace Naviga rovnou zrušila všechny své akce pro celý rok 2020.


10.03.2020:

Olomoucká výstava FOR MODEL 2020 byla zrušena!

 

 Archiv novinek


Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 31 nalezených)

| 1-15 | 16-30 | 31-31 |
Reportáže 2008

Ďáblové z Kolešovic na akci v Chmelištné

V sobotu 12.7. 2008 v rámci hasičské soutěže „Memoriál Jiřího Uvíry“ a odpoledního doprovodného programu pořádané místním sborem dobrovolných hasičů vystoupila známá „skupina historie vojenského a policejního letectva Kolešovice“ (dříve SHVPL Rakovník - www.shvpl.info). Skupina předvedla svůj komponovaný program „Armádní křídla“ včetně hudebního doprovodu a útoku na pozemní cíl (fakt proti létajícím letadlům pálili zábavní pyrotechnikou).

Číst dál

Autor: Jaroslav Mallat (Jaroj) | Vydáno dne 16. 07. 2008 | 8401 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Letní Lužiny 2008

Setkání lodních modelářů v Praze na Lužinách má už tradici a tak jsme se opět po čtvrt roce sešli na tradičním místě v Praze na Lužinách. Většina z nás již toto setkání bere více méně jako malou společenskou událost, kdy pokecáme s kamarády stejně postiženými, vyměníme si zkušenosti, vzájemně okokneme svoje modely a samozřejmě si s nimi zajezdíme na hladině nám již námé nádrže.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 02. 07. 2008 | 6054 přečtení
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

TT - Olomócká vana 2008

Nadešel čas lámání výsledků v TT Cupu. Přišlo na další kolo, tentokrát v hanáckém pupku světa, v Olomouci. Předcházely tomu intenzivní přípravy, zejména na výrobě velkého kačera (zcela přetvořený a znetvořený trup bitevní lodi Yamato, moje první laminovací prvotiny), na tlačných vanách a hlavně na výrobě vybavení přístaviště a drah. Z mé garáže se postupně stala halda polystyrénu, něčeho, co mělo připomínat tanker, trubek novoduru a mirelonu. Naštěstí díky Jardovi Sýkorovi z našeho klubu a kamaráda Oldy - nečlena našeho klubu, tyto polotovary začaly dostávat tvar jakž takž připomínající záměry tvůrců.

Číst dál

Autor: MuDr. Přemysl Veselý | Vydáno dne 27. 06. 2008 | 11381 přečtení
Počet komentářů: 3 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Klub NAMOLO! byl podruhé v Písku

Dlouho očekávaná událost se konečně blížila. Tedy alespoň pro mně, protože jsem do toho investoval docela dost času a jde přeci o prestiž... A o čem je řeč? No přece o druhém srazu lodních modelářů v sobotu 14. června 2008 Písku! Vyjma mé maličkosti se na zajištění zdárného průběhu podílelo hned několik subjektů. Především samotné město Písek nám poskytlo zelenou plochu na břehu Šarláku, kde jsme rozbili stan zapůjčený místním výrobcem sportovního oblečení značky ALEA. Vlastní vodní plochu a nutné zázemí pro nabíjení nám poskytla Blatenská ryba spol. s r.o., čímž bych rád za všechny přítomné modeláře poděkoval.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 17. 06. 2008 | 5410 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Víkend s TT v Oseku byl plný pohybu!

Rok lodního modeláře se podobá šílenému sprintu. Člověk by řekl, že rok má 12 měsíců, ale mezi námi, dovolil by si někdo z modelářů říct, že jsme normální? V zimě voda zamrzne, na sněhu si toho moc nepoplavete a tak se tváříme, že stavíme. Pak je voda studená, ptáci raděj choděj pěšky a to krátké období mezi přijatelným počasím a dovolenou je vyplněno krátkým a zběsilým lodně modelářským sprintem. Tentokrát Klub lodních modelářů č. 28 Nautilus Proboštov nás všechny pozval na nejsevernější výspu, kde se v tomto roce v TT u nás soutěží, do Oseka u Duchcova. Ještě kousek dál a už se většina z nás nedomluví, tvrdou českou měnou nezaplatí.

Číst dál

Autor: Alexander Pompoš (Nex) | Vydáno dne 10. 06. 2008 | 8690 přečtení
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Noční můra vojenských stratégů - Bitva o Prýgl

1.červen je den dětí a modeláři jsou vlastně přerostlé děti, takže není zase takové překvapení, že si v rámci Oslav města Brna Midway klub zarezervoval Rakoveckou zátoku na Brněnské přehradě. Protože se takováhle akce koná v našich končinách poprvé, rozhodli jsme se já a Dáda, že bychom si ji rozhodně neměli nechat ujít, i když je to, pro nás z Prahy, trošku z ruky. Byli jsme tak natěšení, že jsme si to nějak popletli a chtěli vyrazit už v sobotu. Naštěstí nás Nalim vrátil na zem a museli jsme si ještě jeden den do neděle přispat. To se náramně hodilo Bobovi, který se k nám i s dcerou přidal.

Číst dál

Autor: Alexander Pompoš (Nex) | Vydáno dne 03. 06. 2008 | 13970 přečtení
Počet komentářů: 6 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Netolice 2008 - aneb malé povídání o páře

Přišel pátek 23. května 2008, takže jsem měl konečně příležitost dojet se podívat na jednu modelářskou akci v relativní blízkosti Písku. V Netolicích se totiž konala soutěž maket lodí sekce NS. Abych se přiznal, tak jsem jel hlavně na parníky, protože na MoNaKu je občas propaguje Ivan Hořejší, ale hlavně v odborném tisku pan Voráček s takovým lidským přístupem, že našinec musí jen žasnout.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 03. 06. 2008 | 8348 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Zlatá plachta Barbory 2008 očima závodníka

Rok se s rokem sešel, a tak bylo nutné dostát všem slibům a zúčastnit se letošního svátku všech plachetnic v Duchcově jako aktivní účastník. Již počtvrté se tam konala Zlatá plachta Barbory, což je jistě všem známá soutěž plachetnic tříd F-NSS evropského formátu, kterou od 8. května do 11. května 2008 uspořádal Klub lodních modelářů "Royal Dux" Duchcov s předsedou Václavem Vrbou v čele.

Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 22. 05. 2008 | 8516 přečtení
Počet komentářů: 9 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Závody v rakouském Au an der Donau

V pátek 2. května jsme se s Olinkou vypravili s našimi parníčky do rakouského Au an der Donau na závody lodních modelářů. Na tyto závody rakouského mistrovství již několik let jezdí naši kamarádi Voráčkovi, Tomáš Kočí a také čeští modeláři především z Jižních Čech, kteří to sem mají opravdu kousek, neboť Au se nachází kousek za našimi hranicemi u Lince. Je to malé městečko přimo na břehu Dunaje, kde závodiště jež je součástí místního autokempu sousedí s malým přístavem rekreačních lodí.

Číst dál

Autor: Ivan Hořejší | Vydáno dne 16. 05. 2008 | 8388 přečtení
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Soutěž Tug Towing Otrokovice

Soutěž modelů remorkerů a jejich práce proběhla jako druhé kolo pětidílného seriálu klubu NaMoLo .Pořadatelem byl MK Otrokovice ,DDM Sluníčko Otrokovice a klub NaMoLo. Díky pochopení vedení DDM Sluníčko akce proběhla na její táborové základně na Štěrkovišti Otrokovice ve dnech 2-4.5.2008. Na vlastní organizaci se podíleli členové modelářských klubů Otrokovice Halenkovice, Pohořelice, Břest a RC Fogli Brno. Za NaMoLo pan Štastný a Vaškeba. Technické zázemí, ubytování a strava, to vše zajistilo DDM Sluníčko.Také za zapůjčení loděnice a lodí musíme poděkovat jachtařům. Bufet zajistil člen klubu Otrokovice pan Bíbr. Bez těchto lidí bychom těžko takovou akci mohli uskutečnit. Poděkování všem pořadatelům a sponzorům vyjádřily nejlépe potleskem při vyhodnocení soutěže všichni účastníci.

Číst dál

Autor: Karel Galatík | Vydáno dne 11. 05. 2008 | 8230 přečtení
Počet komentářů: 3 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Tug Towig v Otrokovicích

Druhé soutěžní setkání lodních modelářů v tug towingu zavítalo do Otrokovic. Pořadatelé pro něj zajistili perfektní zázemí v areálu místního domova dětí a mládeže Sluníčko, který se nachází u vodní plochy Štěrkoviště. Účast byla byla opravdu vysoká. Celkem se přihlásilo dvacet jedna družstev. Přijeli i kolegové modeláři ze Slovenska, kteří to mají do Otrokovic přeci jen podstatně blíže než do zimního Mostu. Od pátečního rána kam člověk pohlédl mohl vidět modely remorkérů, spoustu lidí okolo nich a vyrovnané soutěžní plavby.

Číst dál

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) | Vydáno dne 07. 05. 2008 | 8244 přečtení
Počet komentářů: 3 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Vyžlovka 2008

Stavitelé a majitelé parníků si dali své pravidelné jarní dostaveníčko na Vyžlovce. Letos připadl termín na sobotu 19. dubna. To proto, aby byl čas odladit případné mouchy, než se opět rozeběhne seriál mistrovských soutěží.


Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 20. 04. 2008 | 11766 přečtení
Počet komentářů: 5 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

11. všeobecná výstava modelů v Proboštově

Poslední víkend v březnu je tradiční termín, kdy náš klub Nautilus pořádá v kulturním domě v Proboštově „všeobecnou výstavu modelů“. Letos tomu tak bylo již po jedenácté. Ve čtvrtek večer nastoupil sehraný tým, aby za tři hodiny přeměnil sál kulturního domu ve výstaviště. Letos to bylo složitější, protože se sešlo více než 340 modelů všeho druhu a to je tak kapacita sálu.

Číst dál

Autor: Ladislav Hanuška | Vydáno dne 05. 04. 2008 | 15446 přečtení
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Jarní Lužiny 2008

Zatímco modeláři z Moravy mířili do Brna, tak se v Praze v sobotu 29.3.2008 konalo tradiční setkání lodních modelářů na Lužinách. Úderem 14. hodiny položil RomanT první loď na vodu a brzy se přidali další.


Číst dál

Autor: Ladislav Douša (ladous) | Vydáno dne 30. 03. 2008 | 10143 přečtení
Počet komentářů: 18 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

Reportáže 2008

Jaký byl Zimní Tug Towing v Mostě

Tento způsob zimy, zda se mi poněkud podivným. Sníh v listopadu, v únoru kvetou venku kytky. Ve Švédsku dokonce zimu zrušili a toto období pojmenovali jako neurčité. Lyžařům se sníh dováží tam kde není, místo aby ta svá prkýnka honili tam kde je. Jen lodním modelářům v naší kotlině ne a ne. Nikdo tu vodu nechce dovézt tam kde ji potřebujeme. Tož nám nezbývá než za ní jezdit, ale zaplať pánbůh za to, že je alespoň kam. Stejně jako loni využili Jambo a Lucka svých kontaktů a zajistili pro nás 25m bazén v Dětském domově v Mostě. Aby se akce mohlo zúčastnit více týmů, tak se původně jednodenní akce rozrostla na víkendovou. Tím se stala dostupnější pro týmy, které cestou na soutěž musí těch pohonných hmot spálit o něco více a na startovním poli to bylo i vidět.

Číst dál

Autor: Alexander Pompoš (Nex) | Vydáno dne 25. 02. 2008 | 8937 přečtení
Počet komentářů: 8 | Přidat komentář
Informační e-mailVytisknout článek
Pridat.eu

| 1-15 | 16-30 | 31-31 |


Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence