Lučina 2008

Autor: Ivan Grňa (Ivankap) <ivankap3@volny.cz>
Téma: Reportáže 2008, Vydáno dne: 21. 09. 2008 na www.mo-na-ko.net


Sezóna maket lodí řízených rádiem a léto 2008 končily 14. září na Lučině. Od čtvrtku (12. září) se v autokempu Lučina u Strážnice, sjížděli „soutěživí“ lodní modeláři - stavitelé maket. Kroměřížský klub a klub z Tvarožné Lhoty zde pořádaly hned několik soutěží. Předně to byla poslední, pátá, soutěž Seriálu mistrovství ČR NS, dále soutěž Moravského poháru a závěr Česko - Polsko - Slovenského poháru.


Pak již jen zbývalo spočítat výsledky, sehnat lidi na vyhlášení, vyhlásit vítěze a Mistry republiky pro letošní rok, rozloučit se a odjet s nadějí, že se ten příští rok 2009 zase na nějaké vodě setkáme.

Přestože se tentokrát na Lučině sešlo tolik soutěží a kemp doslova praskal, vše se odvíjelo ve svižném tempu a poklidné atmosféře. Je vidět, že když se chce, tak ti „hodně i méně soutěživí“ modeláři se dovedou domluvit a klidně vegetovat na jedné vodě.

Ve třídách F2 a F4 tentokrát nebylo nic nového k vidění a tak dávám k dobru více fotek z plachetnic. Ty měly opravdu větrné počasí a kapitáni si jen pochvalovali. Počasí bylo opět výborné. Prudké ochlazení v sobotu a neděli ukončilo sice letošní léto, ale lidem a lodím vůbec nevadilo.

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Ivankap Na začátek článku