Ponorky v Bratislavě

Autor: Luděk Měšťan (Javor) <l.mestan@volny.cz>
Téma: Reportáže 2008, Vydáno dne: 17. 09. 2008 na www.mo-na-ko.net


Na stránkách MoNaKa jsem našel pozvánku ke srazu ponorkářů v Bratislavě. Neustále mi vrtalo hlavou, zda se na tuto akci vydám. Bohužel nikdo v mém okolí nemohl se mnou do Bratislavy vyrazit a tak jsem vzal svého tátu (nemodeláře), koupil slovenskou dálniční známku a vyrazili v sobotu dopoledne.


Jak je to s navigací
Táta hledal ve staré mapě (snad z první republiky ) kam to přesně jedeme. Když jsem vytáhnul navigačku nevěřil, že nás tato malá krabička nasměruje na místo určení. Nejdříve obdivoval a potom se smál, když mi navigačka v Bratislavském tunelu nejede a než se opět chytla, přejeli jsme odbočku. Prohlásil není nad mapu. Objeli jsme celou Bratislavu (mimochodem mají moc pěkné dálniční obchvaty) a přesně jsme přijeli podle navigačky ke srazu, které se jmenuje Rača.

Co nadchlo tátu
Místo a bazén jak stvořené pro pořádání podobných akcí. Rád bych Vám popsal jednotlivé ponorky, ale bohužel nejsem znalec tohoto modelářského oboru, který popravdě obdivuji. Tátu nejvíce nadchla malá rychle jezdící a skákající ponorka. Je jako malé dítě , ale já věděl, že toto není pravé modelářské ponorkářské umění a zaměřil jsem se na opravdu dokonalé modelářské makety.

Jak jsem natáčel ponorky
V pátek před odjezdem jsem večer chodil po bytě a přemýšlel, jak nafilmovat ponorky pod vodou. Nebyl čas dělat složitou krabičku pro kameru a tak před půlnocí jsem prostě vzal kbelík na odpadky vyříznul do něj díru zaslepil průhledným obalem od CDečka a podvodní svět byl pro kameru vyřešen. Rakušané tuto mojí pomůcku obdivovali a smáli se.

Více Vám o této akci přiblíží několik fotek a sestřihané pětiminutové video. Snad se bude aspoň trochu líbit a přeji pořadatelům, aby se příští rok podobná akce uskutečnila znovu.

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Luděk Měšťan (c) 2008

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Ota Gerža (c) 2008

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Autor: Ing. Michal Černý (c) 2008

Videosnímek
Videosnímek

80 MB / 325 vteřin

Plavbě zdar a plavidlům pod vodou zvlášť,
ahoj Luděk (Javor ) Na začátek článku