Ďáblové z Kolešovic na akci v Chmelištné

Autor: Jaroslav Mallat (Jaroj) <jaroslav@mallat.cz>
Téma: Reportáže 2008, Vydáno dne: 16. 07. 2008 na www.mo-na-ko.net


V sobotu 12.7. 2008 v rámci hasičské soutěže „Memoriál Jiřího Uvíry“ a odpoledního doprovodného programu pořádané místním sborem dobrovolných hasičů vystoupila známá „skupina historie vojenského a policejního letectva Kolešovice“ (dříve SHVPL Rakovník - www.shvpl.info). Skupina předvedla svůj komponovaný program „Armádní křídla“ včetně hudebního doprovodu a útoku na pozemní cíl (fakt proti létajícím letadlům pálili zábavní pyrotechnikou).


Dopolení program byla soutěž v hasičském sportu (mimochodem, my jsme skončili bramborvý). Odpoledne, v ne příliž pěkném počasí, proběhl bohatý program včetně kovbojských her, ukázek rakovnických ostrostřelců, psovodů .. atd. Kluci z SHVPL se rozhodně neztratili a pro mě osobně se stali ozdobou odpoledne. Neměli to jednoduché, poprchávalo, foukal dost vítr a dalo dost práce uklidit a připravit dráhu mezi polem a divákama. Vedoucí skupiny René Černý měl plnou hlavu starostí (ty auta prosím přesuňte, mikrofon je kde, kluci kdyby něco tak to rači pošlete do toho pole ...).

Rozepisovat se o technice kluků nebudu, je dostatečně známá a ještě se přiznám, že na papír na kterej jsem si vše napsal, tak tem jsem ztratil. Snad bude stačit těch pár fotek a nebo se vypravme na další jejich akci.

A jak to dopadlo? Ano, kovboj s lasem má potlesk, ale kdyby jste viděli ty děti a tatínky co mají v očích když se kolem nich v nádherném nízkém průletu žene obluda s oterem který má výkon jak jejich křovinořez. Všechny přistání mimo jedné hvězdy byli za jedna s dojezdem k noze. Potlesku až hamba a myslím, že odcházelo několik nahlodaných co to budou chtít též zkusit a to je dobře. Kluci dík

Obrázková galerie
Obrázková galerie

jaroj Na začátek článku