Letní Lužiny - Wind!

Autor: Alexander Pompoš (Nex) <alexander.pompos@seznam.cz>
Téma: Reportáže 2007, Vydáno dne: 29. 06. 2007 na www.mo-na-ko.net


Únava z Protivanova z nás pomalu opadla a protože modeláři jsou cháska nezničitelná, sešli se opět na již tradiční akci na Lužinách, které se tentokrát nesly ve znamení „WIND“. Počasí tentokrát nebylo tak přívětivé a přesně ve 14:00 se na přicházející modeláře snesl déšť o kterém Ante tvrdil jaká je to krátká přeháňka. Nakonec měl pravdu. Vítr se rozhodl že když WIND, tak všem ukáže a veškeré plachetnice a jejich kapitány řádně prověří.


V době kdy jsem se dostavil byl už čas sečíst první katastrofy. Na vodě se prohánělo plachetnic jako při mezinárodní regatě a Ladous již se svou Karl und Marie mířil k autu, protože mu síla větru zlomila čelen. Nojby už také odjel s regulátorem který zmizel v barevných čmoudících, regulátorům lodě evidentně příliš nesvědčí. Hladina nezůstala ani chvíli volná a kanál se hledal poměrně obtížně.

Největší plachetnice na vodě byly dvě plachetnice třídy K-klasse. Lužiny jsou pro lodě jejich velikosti asi trochu malá vodní plocha, manévrování s lodí délky téměř 2 metry není tak jednoduché, naštěstí srážka s Thalasou Karla Egrta dopadla bez následků. Ante celou dobu spravoval něco na své Lédě, tentokrát přijel jednoznačně nepřipraven, ale zase má co zlepšovat. Plachetnic bylo opravdu hodně a vypadaly opravdu majestátně. Nebudu je vyjmenovávat všechny, protože o tom to asi není, můžete si je prohlédnout v galerii fotografií pod článkem.

Nejen ježděním je modelář živ a tak jsme si popovídali nad mnoha modelářskými tématy, proprali jsme všechno možné. Kdo uspěl obohatil svou dílnu o dýhu a mosazné plechy které přivezl Karel Egrt. Lodě na elektromotor byli na vodu také vpuštěny a tak jsme se vyřádili všichni. Malá Pája si v okouzlení z Protivanova pořídila svou první lodičku a docela neohroženě Surveye proháněla mezi plachetnicemi. Doufám, že jí to nadšení vydrží. Lužiny byla prostě pohodová akce a tak to má být.

Odkazy Fotogalerie od Pampeliška: zobrazit

Obrázková galerie
Obrázková galerie
Foto: Ladislav Douša (c) 2007

Nex Na začátek článku