Klub NAMOLO! na oslavách Břevnova

Autor: Jaroslav Vaškeba (Keba) <vaskebaj@seznam.cz>
Téma: Reportáže 2007, Vydáno dne: 01. 05. 2007 na www.mo-na-ko.net


V týdnu od 23 do 29.dubna 2007 probíhaly v Praze oslavy 100 let založení Břevnova, které vyvrcholily velkými víkendovými slavnostmi. Klub NAMOLO! byl požádán, aby na těchto slavnostech předvedl i ukázky lodních modelů. Ante jako zprostředkovatel domluvil podmínky a tak v sobotu ráno jsme se začali sjíždět na místě.


Protože celé oslavy se nesly v dobovém duchu „CK“ byl i náš stánek označen jako „CK paroplavební společnost“. Což jsme si chybně vyložili a ceduli jsme ze stanu sundali a hrdě nahradili novým štítem Klubu NAMOLO!, který udělal Ivvo. Při kontrole pořadatelů se vše vysvětlilo a byli jsme opětovně označeni jako "CK Paroplavební". Ovšem štít Klubu NAMOLO! jsme již nesejmuli.

Pořadatelé opravdu pro nás připravili dobré zázemí. Velký stan se stoly pro uložení modelů, elektrická přípojka a dobrý přístup k vodě. Byli jsme opravdu spokojeni. U stanu pak byla informační celu s popisy jednotlivých modelů. Bylo domluveno, že v každou celou hodinu začne naše zhruba půlhodinová produkce. Ivvo ještě navíc ke každému modelu vyrobil krásné štítky s podrobným popisem modelu a k tomu všemu vizitky a samolepky s logem klubu. Sešlo se nás dost a tak jsme mohli nabídnout opravdu pestrou směs modelů. Čest názvu "CK paroplavební" zachraňoval Pepa Darvaš, který dovezl svůj parník Black Dog. Podél břehu jsme udělali malou trať na Tug Towing a přivezli i malý vlek aby plavby byly pestřejší.

V deset hodin dopoledne se oteřely brány Břevnovského kláštěra pro návštěvníky a slavnosti začaly. Už dopoledne byl zájem diváků o lodní modely velký a bezmezně obdivovali všechno. Předvádění modelů na vodní hladině pak vždy přilákalo ještě další. Ukázky zpočátku trvaly opravdu zhruba půl hodiny, ale s přibývajícím časem a diváky se brzy po poledni staly prakticky nepřetržité.

Nejvděčnější diváci byly samozřejmě děti. Bylo opravdu zábavné sledovat jejich reakce a odpovědi rodičů na jejich všetečné dotazy. Opravu se dozvíte občas věci Velmi příjemné překvapení jsme zažili když jedna starší paní k nám přišla a nabídla, že nám donese stavebnici lodě (Igra), kterou si před 40 lety zakoupil její manžel, ale už ji nikdy nepostavil a jí to bylo líto vyhodit. Těsně před koncem svůj slib splnila a všichni jsem žasli na originální a naprosto nedotčenous tavebnicí lodě Scheweningen. Marek jásal a Ante si rval vlasy, že ve správnou chvíli nebyl na správném místě.

V šest hodin odpoledne jsme produkci ukončili a začali pomalu balit. Byli jsme spokojeni, protože jsme si skvěle zajezdili s loděma, počasí maximálně přálo a tak po celou dobu byla pohodička. Dokonce se nám podařilo zachránit i tonoucího netopýra. Lepší propagaci lodního modelářství a Klubu NAMOLO! jsme si nemohli ani snad přát.

Obrázková galerie
Obrázková galerie

Videosnímek
Videosnímek

Autor: Karel Barták (c) 2007
54 MB / 549 vteřin

Keba Na začátek článku