Výlet do Bremenhavenu

Autor: Jiří Lichý <lichy@centrum.cz>
Téma: Reportáže 2007, Vydáno dne: 21. 02. 2007 na www.mo-na-ko.net


Po prohlídce Laboe jsme pokračovali do Bremehavenu. Zdejší muzeum je mapuje všechny oblasti mořeplavby a lodního stavitelství. Značná čast muzea je věnována 1.světové válce. Prohlédli jsme si kotelnu a parní strojovnu kolesového parníku, ponorku Seehund, uniformy, periskop a artefakty z 1.války. V expozici je i hansovní koga z roku 1340 v poměrně zachovalém stavu. Překvapení nás ale čekalo v suterénu muzea. Ve velkém bazenu se projížděly modely lodí řízené od pultu kormidelním kolem a pákou. Na hladině byl i maják na skalisku a něco jako dok. Zajezdili si tatínkové i synové .... i maminky.


Na závěr něco z cesty. Do Hamburku jsme letěli s ČSA a přímo na letišti jsme si půjčili auto. Z Hamburku do Laboe to bylo po dálnici asi 2 hodiny jízdy. Najít muzeum bylo snadné. Po prohlídce jsme jeli do Bremenhavenu přes Hamburk. Ikdyž byl sobotní podvečer, potraviny jsme si nakoupili v Plusu a je to úplně stejné jako u nás.

Nocování ve městech jsme zavrhli z hlediska cen a tak cestou jsme se dívali po vesnicích a našli. Velmi slušné ubytovaní v malém pensionku za 10Euro včetně snídaně. Bylo to asi v polovině cesty mezi Hamburkem a Bremenhavenem, takže v Bremenhavenu jsme byli ještě před otevřením.

Po prohlídce jsme stihli ještě půlhodiny chodit po Hamburku. Vrácení auta je chvilková záležitost a po půldruhé hodině letu jsme byli doma. Jednu poznámku si ale neodpustím: Neberte s sebou ženy.... a když tak víc než jednu. Jedna se nudí a dvě se už zabaví a je víc klidu na prohlídku. Hlavně to chce nešetřit s časem. My jsme tam byli jen víkend a chtělo to déle, alespoň o den. Pokud se rozhodnete podniknout podobnou výpravu, držím palce....bylo to skvělé!Obrázková galerie
Obrázková galerie


Jiří Lichý Na začátek článku