Důležité:    DF MoNaKo - diskuze    Chat    Členové    Kalendář akcí    Galerie    Partnerské weby

   Můžete se registrovat!    Ukažte obrázky svých modelů!    Jak napsat článek?    Napište nám   

Kategorie článků
Vyhledávání
Model Club MoNaKo
MC MoNaKo

Otevřené sdružení lodních modelářů nejen z celé ČR...
Modelářský klub MoNaKo


Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Chat - popovídejte si

Přehledy
Stálé odkazy
RSS

Pokud chcete odebírat naše články přes RSS, do své čtečky RSS kanálů zadejte tuto adresu. Též můžete použít odebírání nových tématpříspěvků z DF.

Vše naráz přímo na plochu svého PC získáte s miniaplikací MoNaKo-Mini:

MoNaKo-Mini

Čtenářské galerie
TR ko 12
TRko
zobrazení: 2779
známka: 1.00
Zajímavý odkaz
Thingiverse.com

Všem, kteří si pořídili 3D tiskárnu, by se mohla hodit tato stránka, na které naleznou řadu připravených věcí k tisku (a to i z oblasti lodních modelů).

Historie zajímavých odkazů

Novinky
18.10.2020:

Včerejší Archiv ČT24 se ohlížel za modelářskými akcemi, přičemž v několika reportážích dobová televizní kamera zavítala i na akce lodních modelářů, např. do Jablonce nad Nisou. Třeba se někteří pamětníci rádi podívají, jak vypadali zamlada.


17.09.2020:

Jihočeská televize zavítala o víkendu do Ledenic. Krátká reportáž začíná v čase 7:04. Zdalipak nějaký televizní štáb vyrazí na začínající MiČR lodních maket NS a plachetnic NSS do Jinolic. My tam budeme.

 

 Archiv novinek


Komentáře

ke článku: Bitva Midway na Černém Mostě 2010
ze dne 24.07.2010, autor článku: Drahomír Hromádka (Dada)

Komentář ze dne: 25.07.2010 00:09:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Predseda (@)
Titulek: Bitva o Midway
Tak a je tu zas jedern odborník na bitvy.!!!
Stačí aby sa pozrel na priebeh akcie, ktorá svojou návštevnosťou prilákala na šiestich predstaveniach v Čechách a jednom na Slovensku skoro 80 000 ľudí
slovom osemdesiat tisíc ,a je mu jasné že on by to urobil inak lepšie a hlavne by to malo hlavu a pätu.
Je to skutočne fajn, len to má malú chybu ty si nič také nevytvoril a preto je to najlepšie zhodiť a aby to malo tu správnu farbu tak použiješ ešte aj agentúru JPP
"Lode riadil, kto mal ruky"
Lode riadili modelári, ktorý aj niektoré modely postavili,
K pomocným prácam sa použili brigádnici, ktorý nosili lode, pomáhali pri manuálnych prácach.
Urzel perfektne zaujal palebnú pozíciu a nebyť vadného palníka tak by aj odpálil raketu V-2 ukrytú v jeho útrobách
V rámci možnosti, ktoré ta bažurina v Prahe umožňovala sa sformovali dve skupiny lodí a to lode spojencov a lode osi,snažili sa napodobovať priebeh bitvy,
Výbuchy pyrotechniky, autentická hudba a zvuky syrený, či z

Komentář ze dne: 25.07.2010 09:15:43     Reagovat
Autor: [Morpheus141] - Cpt. Medvěd Brumla (Vaclav141@quick.cz)
Titulek: Re: Bitva o Midway
Je vcelku jedno, kolik lidí to přilákalo. Pravdou je, že to bylo chaotické bez pořádné režije a spousta lidí co tam byla nepochopila o co jde, volba lokality také nebyla nejšťastnější. Nikdo neshazuje hodnotu toho že něco takového bylo uspořádané. Bohužel, jak koukám tak poslední dobou se konstruktivní kritika moc nenosí. A zajímavé je, že vyskakují stále stejní lidé. Tak nevím Vaše Velebnosti ........

Komentář ze dne: 25.07.2010 11:09:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Bořík (@)
Titulek: Re: Bitva o Midway
Divák vůbec nemusí být žádný odborník na bitvy, aby poznal, že plno věcí nebylo dotažených do konce - ať vinou pořadatelů nebo účastníků. Osobně jsem se zúčastnil skoro všech těchto bitev a naprosto souhlasím s autorem článku, že ta první bitva v Brně byla jedna z nejpovedenějších a u většiny dalších to byl krok zpět - ať třeba výběrem nevhodné lokality, problémy pořadatelů nebo účasníků a bohužel i zásahem "shora" - špatným počasím.
Pokud se budeme bavit o tom, kdo co vytvořil a nevytvořil, tak drtivá většina modelů patří jednomu člověku a tyto modely ( už ji je kolem 30 ) řídí najatí lidé, z nichž mnozí mají menší zkušenosti, jak 12 letí kluci z kroužku lodních modelářů.
A k tomu Urzelu: je to jistě zajímavá a celkem náročná věc, nicméně jsem na úspěšné odpálení zatím 3x marně čekal.
A ještě poslední poznámka: viděl jsem šot o této akci v Žilině, po kterém jsem nabyl dojmu, že to celé mají na svědomí místní ponorkáři a na guru celé akce - Petra Vodáka - se jaksi pozap

Komentář ze dne: 25.07.2010 11:15:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Bitva o Midway
... se jaksi pozapomnělo. Více objektivnosti by v tomto případě neškodilo. To i kluci z Merrimacku, letečtí modeláři i kluci z RC-ships models Brno předvádějí nesrovnatelně víc, jak ti ponorkáři.

Komentář ze dne: 25.07.2010 15:33:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - msob (@)
Titulek: Re: Bitva o Midway
Jen poznámečku - laickou

Sem netušil, že WWII na moři probíhala systémem "na honěnou" kdy se zformují dvě uskupení a ty pak jezdí dokola.... no budiž - aspoň se cítím poučen :-D

A dále - předsedo se dej do klidu - Dada popsal co viděl a ani v nejmenším se nenavezl do akce - jen poznamenal, že by se to dalo vylepšit - moudrý organizátor se poučí i z negativní kritiky - nemoudrý začne lát a spílat...

A trocha inspirace ke zlepšení by třeba mohla být u Vystoupení skupiny Great War Flying Circus (http://www.modellshow.cz), což je vlastně totéž jako zmíněná bitva, akorát ve vzduchu :-)

Přeju hezký den.

Komentář ze dne: 25.07.2010 08:28:03     Reagovat
Autor: [Dada] - Drahomír Hromádka (dada.hrom@seznam.cz)
Titulek:
Předsedo opravdu se omlouvám že jsem se dotkl Tvých pocitů je to můj názor a že jsem nic nepostavil a nepředvedl máš pravdu jsem laik který nemá právo říci svůj názor Hlavní je že jsi spokojen Ty a Děkuji za Tvoje stanovisko z pozdravem a Přání mnoha uspěchů Drahomír Hromádka

Komentář ze dne: 25.07.2010 09:33:46     Reagovat
Autor: [Ivvo] - Michal Votava (votava.michal@centrum.cz)
Titulek: bitva
Tento článek je tak trochu mojí vinou. Slíbil jsem z této akce reportáž, protože jsem to na ní měl cca 200m ze svého bydliště.
Komentář dády je vytažen z konverzace s Ladousem, kde hodnotil tuto akci. Napsal to sice trochu ostřeji, ale nepravda to není. Byl jsem na této akci s Bobem, který z toho natočil i krátké video. Měl jsem možnost popovídat si s pár lidmi z Merrimack klubu stejně jako prohlédnout si "zákulisí s modely".
Během představení jsem stál vedle několika modeláři Merrimack klubu, kteří ovládali své modely, takže výhled jsem měl dokonalý.

Nyní trochu k hodnocení akce:
Volba rybníka nebyla v režii modelářů. Byla to akce organizovaná a placená Městskou částí Praha 14 a modelářská bitva byla jen součástí programu. Z toho důvodu došlo k zhruba pulhodinovému zdržení protože stále probíhala bitva vedle rybníku a poté musela vojenská technika odjet po jediné přístupové cestě, tudíž kolem rybníka, kde bylo již tolik lidí, že se to celé protáhlo.

Komentář ze dne: 25.07.2010 09:42:26     Reagovat
Autor: [Ivvo] - Michal Votava (votava.michal@centrum.cz)
Titulek: Re: bitva
Rybník byl v letošním roce rekonstruován a byla opravena hráz. Bohužel protější břeh, kde se dala bitva sledovat byl zabrán pro předvádění vojenské techniky a bitev, takže diváci se opravdu museli namáčknout na hráz, kterou popisoval Dáda. Toto ale modeláři ovlivnit nemohli.
Co ale ovlivnit mohli byla samotná bitva. Bohužel co jsem sledoval tak program moc ogranizovaný nebyl. Ani sami modeláři u kterých jsem stál nevěděli jestli mají jet nebo ne. Nejdrříve jezdilo PT se spalovacím pohonem, pak se mělo proběhnout odpálení V2 z Urzelu. Z pohledu diváka je jedno proč se to nepovedlo, prostě odpal, ač byl pravděpodobně "hlavním dirigentem", který stál u mě a neustále udílel rozkazy do vysílačky, avizován. Pak mělo proběhnout vylodění klubu Merrimack s vylodovacími čluny a tanky. Bohužel jeden z vylodovacích člunů měl na vodě poruchu a tak byl zachraňován. V té samé chvíli se ale začala potápet jedna z lodí (bohužel neznám název), které zpětný ráz z vypálené rakety vyrazil díru

Komentář ze dne: 25.07.2010 09:51:13     Reagovat
Autor: [Ivvo] - Michal Votava (votava.michal@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: bitva
do dna. Záchranný člun to ale zaregistroval pozdě a tak došlo k jejímu potopení. Naštěstí se našla a vylovila (viz několik obrázků).
Pak teprve začla hlavní bitva. Z pohledu diváka to ale bylo jen kroužení modelů kolem 4 ostrovů. Nebyl to ani hon lodí spojenců na lodě osy. Prostě jen kroužili dokola a a jelikož některé jezdily výrazně rychleji, tak to po chvíli vypadalo jako hon lodí osy na lodě spojenců a nakonec, že několik ze spojenců a členů osy dezetrovalo a přidalo se na druhou stranu. Prostě zmatek. Do toho vybuchlo množství pyrotechnyky na ostrovech, sem tam nějaká loď vystřelila. Nakonec došlo k simulovanému potopení jedné z lodí, ale jak je vidět z obrázků ani to nebylo uplné (pokud byl k dispozici záchranný člun, představoval bych si vypuštění boje z modelu a jeho následné vytažení), ale před jeho potopením vyčerpali vodu z podpalubí a "potopená" loď vyplula zpět na hladinu.

Takže abych to shrnul Dáda byl kritický, ale viděl jsem to stejně. Pokud někdo pořádá

Komentář ze dne: 25.07.2010 09:52:36     Reagovat
Autor: [Ivvo] - Michal Votava (votava.michal@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: bitva
takovéto monstr akce, tak by měl mít taky trošku zmáknutou choreografii a komentování akce.
Co na tom, že se akce účastní 80tis lidí, když ti vidí jen změť lodí a nic se o nich ani o bitvě nedozví.

Komentář ze dne: 25.07.2010 10:06:33     Reagovat
Autor: [george] - Method (Ferdolf@gmail.com)
Titulek: Nekonečný úžas !
Proč úžas ?
Je opravdu natolik nezbytné si spustit na hlavy tolik výčitek ?

Doznávám, že i já jsem byl kdysi nařčen, že nic neumím a ani neukazuji.
A to šlo o daleko méně, než zde u této akce.

Asi by bylo potřeba obnovit klání a kolbiště, jelikož se děje, to, co u nás tak všeobecně milujeme. Ať už konkurence nezlobí ?

V Brně jsem byl na akci, také podobné bitvě, ale neodvážil se podlézt špagáty, i když by mi to asi bylo prošlo-- tak přihlížením z dálky a za mohutného zvuku moderátorů jsem sice slyšel, kdo na koho "jako" útočí, ale přes hlavy toho na vodě viděl jen část.

Ale taky mne svrběly prsty popsat, co jsem po pravdě cítil.
Nenapsal jsem tedy raději nic. Nyní vidím, jak to bylo dobře.

Komentář ze dne: 26.07.2010 00:04:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (Novymerrimack@seznam.cz)
Titulek:
Zdravím.
Pohled diváka je vždy nejduležitější, je jedno ci si myslí poředatel, ale musí se to líbit hlavně divákům....
Je zde v textech pravdou, že se opravdu asi přes to množství lidí moc koukat na akci nedalo, lae jak to řešit???? Moc to řešit nejde, pokoať nebudou na místě postaveny tribůny ...
Ta jízda lodí za sebou: To je opět problém, se kterým nejde moc dělat!! Už jste nikdy nikdo z Vás jel ve skupině lodí???? V tomto množství lodí je téměř pak nemožné jezdit a nesrazit se, tedy je to tolečko jízd proto, aby se lodě dali v tomto množství vůbec ovládat bez kolizí....
Budu mluvit za sebe, akce je příliš velká na to, aby vše klaplo podle nějakých představ... je to opravdu náročné a kdo nezkusí, nepozná..
Za merrimack klub:Nový

Komentář ze dne: 26.07.2010 01:03:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sh (@)
Titulek: Re:
"Ta jízda lodí za sebou: To je opět problém, se kterým nejde moc dělat!! Už jste nikdy nikdo z Vás jel ve skupině lodí???? V tomto množství lodí je téměř pak nemožné jezdit a nesrazit se, tedy je to tolečko jízd proto, aby se lodě dali v tomto množství vůbec ovládat bez kolizí...."

ale je to řešitelné... dokonce jednoduše a s podstatně lepším výsledkem pro diváka.
Stačí opustit megalomanskou představu mít všechny modely současně na vodě a předvést několik konkrétních bitev jen s několika modely po sobě. Pokud by k tomu byl i komentář (to, co plácal moderátor např. v Žilině se komentářem snad ani nazvat nedalo, byl mimo aktuální dění...) tak by to mělo i spád a děj a nebyl by to bouchající chaos na vodě.

Komentář ze dne: 26.07.2010 05:40:03     Reagovat
Autor: [Ivvo] - Michal Votava (votava.michal@centrum.cz)
Titulek: Re:
ja jsem chtěl napsat z této akce článek. ale jelikož vojenským modelům až tak neholduji, tak mi naprostá absence komentáře jeho napsání znemožnila, neb jsem nevěděl jak se která konkrétní loď jmenovala.
ja píše SH. pokud by předváděčka byla rozdělena do několika bitev, i třeba s různými vítězi (jednou němci, jednou spojenci, pak třeba nerozhodně atd) a bylo to doplněno o komentář např: "nyní vidítě britskou loď Hood jak uniká před německými loděmi..." (to jsem si vymyslel, nehledejte případné chyby) tak to divákům dá podstatně více. aspoň mě by dalo, to už se dá i popsat co se tam dělo...
lodě byly pěkné, ale byly složené vedle sebe, bez větší možnosti, aby si je diváci, hlavně rodiče s dětmi, prohlédli. čož si myslím je ještě větší škoda, i kdyz na Černém Mostě to asi bylo dáno podmínkami zázemí. navíc několik lodí stálo na stojáncích jejichž popis (jméno na něm uvedené) lodi na něm stojící neodpovídal (např stojanek Scharnhorst, ale na něm japonská loď) čož přihlížející

Komentář ze dne: 26.07.2010 05:42:48     Reagovat
Autor: [Ivvo] - Michal Votava (votava.michal@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
zmate ještě více.

nechci aby to vyznělo, že jen kritizuji, ale šel jsem tam pod tíhou vyprávění o předcházející akci v Brně na přehradě a hodně jsem se těšil co uvidím, ale to co jsem viděl mě opravdu zklamalo.
Možná ostatní byly lepší ale ty jsem neviděl a hodnotit nemohu.

Komentář ze dne: 26.07.2010 12:38:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (Novymerrimack@seznam.cz)
Titulek: Midway
Jízda za sebou:
Já budu jen souhlasit, jelikož mě se to osobně též takto nelíbí, ovšem zase chápu o co má jít.
Jelikož tato akce nemá obdoby a to jen kuli tomu,že se na vodě střetne tolik modelů a to i s letadla i ponorky, to opravdu na světě nikdo neudělal. No a to o šlo a jde!!!
Ono vytvořit bitvu s dvěma či 5 modely je normální, a jde to celkem i bez problému. Ovšem toto má být něco, co divák nikde a nikdy už neuvidí. To se myslím povedlo.
Zůstává však pravdou že jsem už víc než jednou toto navrhoval ,aby se akce zmenšila do více skupin a bitev, pak by to vypadalo lépe...Představení modelů je v plánu, jelikkož to byli vše začátky a tak se vše toto už plánuje. Ovšem vše nejde hned a chce to vše svůj čas.
To že se na modely lidé nikdy na akcích ani nemohou podívat z blízka, to je fakt, a opět jsem to už s Petrem Vodákem řešil, ovšem dám mu za pravdu že ne vždy tomu podmínky dovolují.
Černý most byl propadák, a to kuli tomu, že to organizátoři výročí moc nezvládli tedy jsme jako

Komentář ze dne: 26.07.2010 17:05:27     Reagovat
Autor: [Morpheus141] - Cpt. Medvěd Brumla (Vaclav141@quick.cz)
Titulek: Re: Midway
Osobně doufám, že to už nikdo nikde neuvidí ... to nebylo předvedení bitvy, ale cirkus na vodě. (původně jsem chtěl napsat neorganizovaný bordel, ale nechtěl jsem se dotknout jemnocitu některých lidí) Je vcelku jedno o co se snažily, pokud na to neměly schopnosti, neměly se do toho pouštět. Divím se, že jim za to někdo zaplatil. Buď ať si pro příště najmou choreografa a nebo ať se na to vykašlou. Je krásné se pokoušet na tom najít nějaké pozitivum, ale to celé věci neprospěje. Nápad byl perfektní, bohužel kvůly selhání lidského faktoru ( chtěl sem napsat absolutní neschopnosti ale mohly by mne žalovat za pomluvu) to byl spíše propadák. Je to obrovská škoda, ale je to tak.

Komentář ze dne: 26.07.2010 18:39:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (Novymerrimack@seznam.cz)
Titulek:
Ty nejsi morfeus, ty jsi vůl, jelikož na toto nejde jinak reagovat a chtěl bych vidět co jsi ty kdy udělal či vytvořil, z organizoval no je už téměř jedno co, jednoduše co jsi udělal ty, jsi blb, nic víc.!!!!! Chtěl bych tě poznat, abych to nemusel sem psát, jelikož je to pro ostatní nevhodné ale alespoň to tu uvidí...Jelikož ty nemáš ani špetku nadání. Kritiku člověk snese, ale tohle, je rejpání a chytračení, v tom je zase rozdíl!!!!

Komentář ze dne: 26.07.2010 18:55:18     Reagovat
Autor: [Morpheus141] - Cpt. Medvěd Brumla (Vaclav141@quick.cz)
Titulek: Re:
Není problém, příští měsíc pojedu na do Hradišťa za rodičama, jestli chceš, umožním Ti říct mi to do očí když ti to udělá radost. Aspoň se ti uleví.

Komentář ze dne: 26.07.2010 19:07:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (Novymerrimack@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Já myslím, že vím co si o tobě myslet, a tu čest mít nepotřebuji, ale neboj, jestli na tebe narazím, řeknuti to do očí...!!!
Je to fakt ubohé, to co tu píšeš na tuto akci!! Jen kritizuješ a hledáš problém, nic víc, sem to ovšem nepatří a tím to zakončím, své jsem napsal!!! Lidi jako ty mám fakt moc rád, jen melou pantem a to je vše.
Ukaž se taky ty co dokážeš, jelikož já osobně jsem od tebe nic nikde neviděl. Pak sem klidně na toto piš. Já bych tě chtěl vidět, jak podobnou akci z organizuješ, seženeš sponzory, a vše zmákneš tak jak tu kritizuješ.
Připomínky ano k akci, ale tohle je rejpání.

Komentář ze dne: 26.07.2010 21:56:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sh (@)
Titulek: Re: Re: Re:
nezlob se, ale to není rýpání... to je jen trochu, ale opravdu jen trochu ostřeji napsané to, co jsem viděl, co jsem slyšel od jiných co na takové akci byli. Všimni si, že všechny názory jsou vyjímečně jednotné - kroužení, chaos na vodě, tragická úroveň komentáře... Pokud by to dělala poprvé parta nadšenců z horní-dolní tak se to dá pochopit. Pokud to někdo dělá opakovaně za úplatu (= profesionálně), tak pro to není omluva.

Je mi jasné, že je těžké přijmout kritiku své práce, v podstatě svého dítěte, ale pokud budete jen bránit svůj model "bitvy" a budete odmítat kritiku, tak můžete skončit dřív než se to naučíte.
A nejsmutnější na tom je, že tomu šéfuje majitel videostudia který by o režii měl něco vědět...

Komentář ze dne: 26.07.2010 22:14:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ferda (Fer@volny.cz)
Titulek: Ach Bože !
Nevydržím
Pánové, proč tolik hněvu ?
Alespoň pro radost z modelaření by bylo vhodnější netřískat do sebe až tak zarputile.
Snaha byla, efekt byl, lidi přišli, stovek hodin práce ukázali.
A nyní padají jen už klacky jako v Mrazíkovi.
Opravdu to nejde jinak ?
Já tam nebyl-ale respekt to u mne má, protože si to zasluhuje v první řadě.
Vyjadřuji tedy lítost nad tím, jak si dovedeme hodně věcí pokazit.

Komentář ze dne: 26.07.2010 22:25:08     Reagovat
Autor: [Morpheus141] - Cpt. Medvěd Brumla (Vaclav141@quick.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Ok ... tak tedy omlouvám se za ta slova použitá v mém komentáři. Přiznávám, nedokázal bych takovou akci uspořádat. A proto bych se do toho ani nepouštěl. Věc druhá .... jestliže něco dělám za peníze, tak to taky udělám pořádně. Je jedno co dělám, ale pokud za to dostanu zaplaceno, tak odvedu perfektní práci, pokud si nejsem jistej jestli na to mám tak se do toho nepouštím. Když totiž neodvedu svou práci tak jak mám, tak mi za ni nikdo nezaplatí. a vo tom to je. Je pravda že mnoho kritzuju. Nedělám modelařinu tak jako vy, specializuji se na jiný způsob. Proto mám trošičku nadhled, protože nejsem zainteresovaný. Modely co dělám já by u zdejších Maketářů přivodily minimálně infarkt ... proto je zde neprezentuji. Ale protože neočekávám pochvalu, nemusím se ani zúčastňovat všeobecného poplácávání po zádech za každou kravinu, i když se nepovede, ale jen je potřeba pozvedout ego. Nebylo to rejpání, jen názor a na ten mám v současné demokratické společnosti právo. Může se ti nelíbit, stejně ja

Komentář ze dne: 26.07.2010 22:02:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - msob (@)
Titulek: Re:
Tak se Merrimacku zase zklidni ju? Od Morphea jsem viděl na vlastní oči jedinou jednu věc co se modelařiny týká a stačilo mi to - je to na hodně vysoké úrovni - jo a nebyla to opravdu prostřelená ruka aby bylo jasno :-D

K předváděné bitvě - byl to chaos?? BYL - takže kecy jak je to složité si nechcej na schůzi - už jsem to napsal výše - moudrý pořadatel se propříště poučí - nemoudrý začne lát a spílat všem okolo.

A mimochodem - tys tu akci myslím neorganizoval tak o organizaci nepindej.

Komentář ze dne: 02.08.2010 23:23:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Grixus (prkyprky@seznam.cz)
Titulek: Re:
No nevím jak vy z Merrimacku ale Midway club na drtivou většinu akcí jezdí minimálně s 5 hodinovým předstihem vubec nechápu proč ale to nevadí. Ale řekni mě nachystání lodí trvá max 1 hodinu a potom se 4 hodiny a víc čeká než akce začne lidi k lodím nemužou což je taky naprd ale to je jedno a během těch 4 hodin co se tam všichni šíleným zpusobem nudí tak jestli je takovej problém rozdělit X lodí k jedné velké a budou se koordinovat podle velké lodi a ty velké bude koordinovat Petr Vodák, který bude mít nějaký daný plán kdo co jak kdy. Myslím že tohle by nebyl takový problém a bylo by to lepší než někde hodiny popocházet a nic nedělat a většina lidí co vím tak má zkušenosti s modelářstvím a jsou schopní se domluvit. Jenom komentátor (Igor) a ještě polovina dalšího vedení ví prd o modelářství a když nějaký jezdec má nějaké návrhy nebo námitky tak to stejně nemá žádný efekt a je jim to jedno. takže myslím že je z větší části chyba ve vedení akce... alespoň po stránce organizace

Komentář ze dne: 03.08.2010 13:10:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (novymerrimack@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Však ano, takto se to dělá! Josu dvě skupiny a ty jezdí za lodí a té se drží.. každá skupina má svou a té se drží za sebou jelikož v tom množství to nejde jinak.
S modelařinou sice lidé mají skušenosti, ale toto nejsou malé lodičky do bazénu, tedy máme zkušenosti jen mi z merrimacku.
Ohledně nás: Mi jezdíme podle potřeb, ale spíše našich potřeb, abychom to vše stihli a zároveň měli rezervu.
Ovšem pak jsou akce, kde to nejde být pozdě, jelikož je pak vjezd nemožný v davu lidí... všede kam se pak člověk podívá jsou lidé a mezi nimi pak jezdit a vykládat atd to nejde, proto se vše dělá dopředu... i rockový koncert se připravuje den dopředu..
Toto je stejné, jelikož to není akce na bazénu ale je to už mega akce kde je ozvučnění a stánky atd, to vše trvá a vyžaduje přípravu.. nikdy i den dopředu.
Je fakt že model je za hodinu připraven, ovšem já třeba už vozím model připraven a to i s pyrotechnikou, vše pak jen na místě odjistím a pal....
tedy nepotřebuji ani 5 minut na přípravu..
K

Komentář ze dne: 26.07.2010 21:40:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Javor (@)
Titulek: Foto a video
Podobné akce musí být velmi náročné na přepravu techniky i přípravu jako celek, tady velmi obdivuji nadšení. Velice se mi líbí výbuchy náloží asi pod vodou, kdy se objeví gejzír vody, to je naprosto užásné. Co budu ale tvrdě kritizovat jsou fotky a video natočenéz těchto akci. Odpusťěmi, ale to jsou sračky do koše. Přitom stačí tak málo, přečíst si aspoň základ focení :-)

http://technet.idnes.cz/nefotte-na-dovolene-jako-m amlas-12-tipu-pro-paradni-fotky-s-kompaktem-115-/t ec_foto.asp?c=A100714_114006_tec_foto_nyv

Komentář ze dne: 26.07.2010 22:42:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Bořík (@)
Titulek:
Simulovat bitvu není vůbec jednoduché - aspoň tak, aby to bylo atraktivní pro diváky. Většina lodí sice střílí, jenže na tu dálku a velikost ( = malost ) to není vidět. Stejně tak kouřové efekty z hlavní není vůbec snadné udělat - opět tak, aby si toho divák všimnul. Jediné, co jde vcelku úspěšně ukázat, je pokládání kouřové clony. Ostatní nic moc a že se dělové věže otáčejí a hlavně zvedají je skoro neviditelné a nepostřehnutelné. Proto zbývá na lodě převážně to ježdění a na zvukové režii to ostatní - v podstatě to hlavní, aby diváci aspoň tušili, o co jde. To samotné ježdění je opravdu z velké míry jen to kroužení, protože jinak by zavládnul opravdový chaos včetně srážek. Udržet 30 lodí v rámci nějakého scénáře je zatím sci-fi - ať už vzhledem k nedostatečné přípravě a také kvůli nevyježděnosti lidí, co to řídí. Ono trénovat se 30 takovými loděmi je otázka pěkných pár tisíc korun a mnoho hodin a lidí k tomu.

Komentář ze dne: 26.07.2010 23:14:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sh (@)
Titulek: Re:
"....Simulovat bitvu není vůbec jednoduché - aspoň tak, aby to bylo atraktivní pro diváky. Většina lodí sice střílí, jenže na tu dálku a velikost ( = malost ) to není vidět. Stejně tak kouřové efekty z hlavní není vůbec snadné udělat - opět tak, aby si toho divák všimnul......"
Přesně tak Boříku. A proto se to rozloží mezi 50 lodí na ploše 100x100m aby opravdu nebylo nic vidět. Celý zážitek byl v tom, že prásklo něco vlevo - otočíš za tím hlavu, že se tam bude něco dít a už nic dalšího... pak zase prásk vpravo... ahá vlevo už nic tak se otočíš vpravo a zase nic dalšího.... atd, atd... Prostě spousta rámusu ale šance něco uvidět byla nulová.

Po nějaké parádě, kdy by si všechny modely obkroužily předváděcí kolečko, se zase šouply k břehu a vyrazila první skupinka a předvedla třeba vylodění - bylo by se na co dívat a hlavně vědělo by se NO CO se dívat. Hodně lidí mělo dalekohledy, foťáky se zoomem... tak to jde se zaměřit na jedno místo a vidět co se děje... Za 5min jsou ho

Komentář ze dne: 26.07.2010 23:17:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sh (@)
Titulek: Re: Re:
jsou hotovi a to už vyplul Bismarck a o kus dál je Hood... pic, pic... z někoho se začne kouřit Bismarck pluje dál a za ním smečka anglánů.... pak Japonsko kontra USN, atd atd. K tomu komentář, kdy komentátor ví o čem mluví a není to rychlokvaška z rádia jehož jedinou kvalifikací je rychlá huba...
A máš program. A to nejsem scénárista a provedení si troufám tvrdit bych zvládnul naučit kluky z kroužku po dvou ježděních u vody...

Komentář ze dne: 26.07.2010 22:57:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Bořík (@)
Titulek:
Uvažovalo se i o přímém přenosu z malých kamer na lodích i letadlech, ale pronájem velkoplošné obrazovky, kde by diváci přímo viděli reálné záběry, je záležitost kolem miliónu korun - takže opět nereálná možnost.
Zatím největší rezervy vidím v důkladné zvukové přípravě s nahranými výbuchy a výstřely a jejich zmixování s dobrým komentářem - to by mohlo být finančně schůdné řešení.
Pyrotechnické efekty jsou na dost vysoké úrovni a řekl bych, že asi zdaleka nejprofesionálnější a nejefektivnější z celého předvádění.
Co se týká jednotlivých ukázek, tak tam jsou na tom asi nejlépe chlapi z Merrimacku - je jich pár a jejich akce je velmi zajímavá a dobře předem připravená. Jen by pro ně bylo asi vhodnější komornější prostředí - přece jenom svým vystoupením neobsáhnou tak velký prostor.

Komentář ze dne: 26.07.2010 23:16:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (Novymerrimack@seznam.cz)
Titulek: Re:
Merrimack klub:Mi to máme opravdu dobře připravené, jelikož to trénujeme opravdu často a dlouho. Nemluvě na to, že nás je na vodě 5 s těží a tak sami máme prostor i čas. Složitější to zase máme v tom, že jsme opravdu na to sami a tak veškerá pyrotechnika jde z lodí, občas něco z ostrova, ale to hlavní je z lodí.

Komentář ze dne: 27.07.2010 00:46:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - predseda (@)
Titulek: Re:
Tak vám musím poďakovať za skutočne fundovanú diskusiu a česť výnimkam aj odobrne zdatnú.
Veď modelár ktorého najvetším úspechom je postrkovanie svojej mini lodičky po jazierku za nadšených ovácii/možno troch /príbuzných ,má na organizovanie podobných bitiek jasné predpoklady. Záverom:
Musím končiť pretože sa pripravuje ďalšia akcia na ktoréj sa treba organizačne podielať.
Inak, ak by ste čírou náhodou organizovali na profesioníanej úrovni podobnu akciu pošlite pozvánku radi prídeme.
Predseda

Komentář ze dne: 11.08.2010 14:14:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
To je logický. Pyrotechniku dělají profesionáli, zvuk, komentář a "cholerogrófii" ne. Půlka lidí s tim neumí pořádně jezdit a na každý akci jezdí s něčim jiným...
Zbylý věci dodrbou "brigádníci" např. urváním kusu kormidla při přenášení, a techničtí antitalenti co zapomenou zapojit pár konektorů v lodi. Nebo něco"odrovnají".
Takže pak něco nefunguje.
Navíc se se vším spěchá ( i při výrobě) a výsledky či spíše důsledky jsou jasné. Lepší je 20 vyzkoušených lodí kde každej ví, co dělá a co v té lodi má a jak se to ovládá, než cirkus 30ti lodí a zmatek!
Komentář ze dne: 26.07.2010 23:10:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (Novymerrimack@seznam.cz)
Titulek:
Já snesu moc, ale ne škodolibost, ovšem Morfee, uznal jsi chybu a to zase cením až moc...
Nikdo tu píše, že sjem to neorganizoval, ale za to vím o tom dost na to, abych o tom psal. jelikož s poředatelem jsem jedna ruka a hodně probíráme...
Stavěl sjem i osobně dva jeho modely, tedy vím fakt o tom dost na to, co tu píšu.
Chalapy, fakt to není sranda. Ono je to vše o penězích a o tom, mít k tomu zápal.
To že za to je honořář není přesné, já bych to přejmenoval na pokrití nákladů... jelikož jedna akce je čtvrt milionu a to není sranda zpět získat...
Ovšem není to zase děláno kuli penězům ale kuli zálibě.
Jek už jsem se tu dočetl, ono 30 lidí, kteří řídí jen lodě a další lidí , kteří řídí letadla, to je opravdu velké sousto a není to tak jednoduché... Jelikož 30 lidí synchronizovat je problém, a větší než si jen myslíte.. dále každá loď jezdí jinak a má jiné jízdní vlastnosti, tedy i ježdění v kruhu je problém... Jestliže se budou modely pohybovat jinak než v kruhu, třeba každá jak c

Komentář ze dne: 27.07.2010 09:21:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Keba (vaskebaj@seznam.cz)
Titulek: Re: proč?
Můžu mít jeden dotaz? Proč najednou posíláte na vodu nějakých 30 lodí? Má to nějaký vážný důvod kromě megalomanie (neberte to osobně! :-))? Tolik lodí se snad neutkalo ani v bitvě u Jutska.
Zpočátku to působí impozantně o tom nepochybuji, ale pak se to musí zákonitě změnit v chaos, který dojem z celé akce zkazí, což je obrovská škoda! Veškeré úsilí to pak maří. Bitevní lodě jsou nádherné a zaslouží si vyniknout a ne se ztratit v chaosu!
Kdybych se někdy o něco podobného pokoušel, vytvořil bych svazy třeba o pěti - šesti lodích s vedoucí lodí a ty na střídačku podle připraveného scénáře pouštěl do "bitev". Dva svazy by se připravily do bitvy nějakým kolečkem pro diváky aby je měl čas komentátor představit a diváci si je prohlédnout a pak se může spustit bitva. Protože každý svaz by měl vedoucí loď, tak ostatní by ji jen následovali. Krátká bitva, odpoutání a po chvilce znovu s jiným svazem. Podle mě by to efektní bylo úplně stejně a možná by to i jako bitva vypadalo :-) a b

Komentář ze dne: 27.07.2010 09:21:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: proč?
a bylo to přehledný. Je to jen moje představa...

Komentář ze dne: 27.07.2010 10:10:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Bořík (@)
Titulek: Re: Re: Re: proč?
Těch 30 lodí na vodě není moc - vzhledem k velikosti vodní plochy a počtu diváků, co jsou na břehu. Pokud se má poskládat na břehu třeba 10 000 lidí ( někdy se sejde i víc ), tak vytvoří pěkně dlouhou řadu a i těch 30 lodí se na té ploše docela ztratí. Je třeba si uvědomit, že třeba 70 cm remorkér působí na vodě daleko mohutnějším dojmem, jak štíhlá válečná loď 2x delší, navíc s kamufláží, která ještě ubere na viditelnosti. Navíc k tomu lítá kolem 5-10 letadel a jejich operační prostor je ještě větší.
To, že by se měly lodě uspořádat do menších skupin, už do Petra Vodáka hučím dlouhou dobu, ale naráží to na to, že není sehraná parta lidí, co to řídí ( kromě toho, že mnozí "kapitáni" nemají moc zkušeností, tak také proto, že ne všichni mají v daný den čas a tak se lidé u lodí střídají ). Bohužel tím, že se o technické věci stará jiná skupina, než ta, co to řídí, tak to spolehlivosti také nepřidá a občas třeba pár lodí zůstane na břehu, protože se něco nepovedlo.

Komentář ze dne: 27.07.2010 12:15:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Keba (vaskebaj@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: proč?
Rozdělení lodí do skupin by částečně řešilo problém i s kapitány. Nepotřebuješ jich třicet najednou, ale jen třeba deset. Letadla neuvažuji.
Ale to musí v reálu pořešit jiní :-) Já tohle pořádat nikdy nebudu, takže končím s teoretizováním.

Komentář ze dne: 27.07.2010 12:53:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Merrimack (@)
Titulek:
Ono ale nejde o to, uspořádat malou bitvu a málo modely, ale velkou bitvu s rekordně nejvíce modely.
Snad to není těžké chápat. Jde nám všem o to, aby se udělalo něco, co nikdy nikdo neudělal a asi už neudělá.
Rybníkářů je hodně, ale toto nedělá opavdu nikdo.

Komentář ze dne: 27.07.2010 13:55:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Keba (vaskebaj@seznam.cz)
Titulek: Re:
Docela to chápu, ale myslím si, že jste začali z opačného konce. Nejdřív vybudovat jádro na kterém můžeš stavět - zvládnout menší bitvy a pak udělat megabitvu.
Hodně štěstí :-)

Komentář ze dne: 09.08.2010 02:54:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - admiral (midway@midofilm.cz)
Titulek: reakce na Bitvu MIDWAY
Zdravím všechny příznivce válečného námořnictva a letadel zejména námořních bitev. Omlouvám se že se ozývám až nyní 24.7. jsem odjel na cesty vyhledávat další vhodné vodní plochy pro další bitvy není to vůbec jednoduché najít vhodnou nezarostlou vodní nádrž vhodnou pro bitvu , pro diváky, nechráněnou ekology a přírodyochránci s přístupem do vody ,pro auta a další zázemí apod . V Brně si to sami naordinujeme ale jidne ne . S tím honorářem jste mě tady v Českých a Slovenských zemí oprvadu rozesmály ,nebýt mých dotací injekcí sponzoři a organizátoři nesjou schopni ani uhradit náklady jedné akce až 250. tis. Kč , jen řídících lodí ponorek a letadel je až 70 plus cca 40 aut plus další . Ale důležité snad je že sjem to tady v Česku a na Slovensku jako jediní na celém světě dokázaly nikde ještě neuskutečnily bitvu námořní leteckou a ponorkovou současně v takovémto rozsahu . Jinak bitvy v Tichomoří se realizovaly za účasti MIDWAY US 25 lodí, JAP 67 lodí , Bitva o Surigao US 81 lodí JAP 12, B

Komentář ze dne: 09.08.2010 03:13:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - admiral (midway@midofilm.cz)
Titulek: reakce na Bitvu MIDWAY
Bitva o Filípíny US 101 lodí , JAP 85 lodí , Vylodění Normandie přes 6000 lodí atd . Zde chci říci že neprovádíme rekonstrukci žádné konkrétní bitvy , protože to ani technicky organizačně a modelově nelze uskutečnit , jednak máme lodě z celého světa a jednak by jsme asi nikdy na velkou bitvu tolik konkrétních lodí ponorek a letadel nedaly dohoromady . Naše bitva nazývaná podle klubu MIDWAY je bitva imaginární a domnívám se že atraktivní formou nabízí našim divákům alespoň malý náhled jak to asi vypadalo , beru to jako úspěch že jako jediní na celém světě v takovém rozsahu tuto námořní leteckou a ponorkovou bitvu v obřích modelech konáme (nakonec účast desetisíců spokojených lidí o tom svědčí ). Nejsme modelářskou soutěží podle zadaných pravidel ale snažíme se něco lidem ukázat . Samozřejmě že vaše připomínky si beru k srdci a řadu věcí již řešíme v plánech do budoucna , nemohu pouze souhlasit s názorem že první akce v Brně v r. 2008 byla lepší než letošní to je naprosto neobjektivní a

Komentář ze dne: 09.08.2010 03:18:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - admiral (midway@midofilm.cz)
Titulek: reakce na Bitvu MIDWAY
Nejsme modelářskou soutěží podle zadaných pravidel ale snažíme se něco lidem ukázat . Samozřejmě, že vaše připomínky si beru k srdci a řadu věcí již řešíme v plánech do budoucna , nemohu pouze souhlasit s názorem že první akce v Brně v r. 2008 byla lepší než letošní to je naprosto neobjektivní a musel bych pochybovat o odborné znalosti problematiky..... Např. scénáře děláme podrobně od počátku ,chtěl bych vidět toho kdo by dokázal podle scénáře zajistit synchronizovaný pohyb 40 lodí , 4 ponorek a 15 letadel plus výbuchy a efekty na 4 nabitých ostrovech (létající cirkus letadel z 1.svět. války- znám je osobně oni nás obdivují za schopnost něco takového provést a je to neporovnatelné mají pouze a jenom 5 až 7 letadel a výbuchy na zemi )

Komentář ze dne: 09.08.2010 03:27:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - admiral (midway@midofilm.cz)
Titulek: reakce na Bitvu MIDWAY
Už jenom ta skutečnost, že takovou to akci děláme 7 klubu z ČR a SR je celkem fantastický výkon v našich zemích a tak se na to taky dívejte , neboť zahraniční partneři kteří se byli na bitvu podívat byly v naprostém úžasu a vyjadřovali nadšení že něco takové je vůbec možné a hledají cesty jak to s námi udělat u nich doma. Věřte že i vývoj a budování nových věcí efektů a podpůrných doprovodných součástí bitvy je náročný jak finančně tak i časově bez zkušeností a hlavně s málem zapálených lidí , protože modely obřích válečných lodí a ponorek v našich zemích nemá dlouhou tradici a potřebné zázemí .

Komentář ze dne: 09.08.2010 03:36:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - admiral (midway@midofilm.cz)
Titulek: reakce na Bitvu MIDWAY
Také bych se chtěl všem nespokojeným divákům v Praze na Černém mostě omluvit za všechny nedostatky organizace, protože jak jste si správně všimli pořadatelé to vůbec nezvládli a proto jsme s nimi spolupráci ukončili a jednáme s dalšími partnery a hledáme vhodnější lokalitu v Praze na další bitvu MIDWAY, pokud by jste měli dobrý tip dejte prosím vědět . Jinak všechny bitvy MIDWAY za rok 2008 a 2009 již vyšly na DVD MIDO Filmu na jeho webu lze objednat. Bitvy MIDWAY 2010 se již zpracovávají, aby také vyšly na podzim na DVD . Takže AHOJ na příštích již lepších bitvách MIDWAY a držte nám palce
váš admirál klubu MIDWAY Vodák Petr

Komentář ze dne: 09.08.2010 11:21:48     Reagovat
Autor: [ladous] - Ladislav Douša (ladous@gmail.com)
Titulek: Re: reakce na Bitvu MIDWAY
Palce samozřejmě držet budeme.

Komentář ze dne: 24.09.2010 14:09:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - miloš (milxx@seznam.cz)
Titulek: Potopená loď
na záběru je jen její vyzvedávání, zde je pár fotek jak šla pod vodu.
http://www.youtube.com/watch?v=hmf6KQPUzkA


Old MoNaKo - články z roku 2006 a starší
Pozvánky
Nejnovější akce

Termíny dalších akcí najdete v Kalendáři akcí.

Reklama
Partneři

MoNaKo - ikona

Pokud přidáte ikonu MoNaKa na svůj web, na oplátku přidáme odkaz na Vaše stránky mezi naše partnery.

Nejkomentovanější
Stavba trupů lodních modelů - 1. část
01. 01. 2020
Počet komentářů: 10

Veletrh Model Hobby 2019 už není jediný
20. 12. 2019
Počet komentářů: 2

Zimní posezení s MoNaKem 2020 se blíží
13. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Stavba trupů lodních modelů - 2. část
21. 01. 2020
Počet komentářů: 2

Laminování lodních trupů pomocí formy
08. 02. 2020
Počet komentářů: 2

Lodní modeláři v Rimavské Sobotě 2019
12. 11. 2019
Počet komentářů: 1

Nejčtenější za rok
Mapa přístupů
Licence